Skip to main content

4 טעויות חדר שכיחי חיים (ו לתיקונן)

בימים אלה, הסלון הוא אחד החדרים החשובים ביותר בבית – וגם הקרקע הפורה עבור כמה טעויות עיצוב פנים הרציניות ביותר. למרבה המזל, האם הבעיה היא ספות לאורך הקירות או התעלמות אסתטיקה לטובת הפונקציונליות קפדנית, רוב הבעיות האלה יש גם תיקון קל למדי.

אם אתה חושב שאתה יכול להיות אשם טעויות בסלון אחד או שתיים, תמשיך לקרוא. אנחנו נראה לך איך לזהות את הנושא מדובר, להסביר מדוע זה לא עובד, וללמד אותך כיצד לבצע את השינויים הדרושים כדי להביא את העיצוב שלך לשלב הבא. לפעמים תיקונים קלים לעשות את כל ההבדל.

שיעור אי הבנה

היחס הוא אחד המרכיבים העיקריים של עיצוב פנים. בעיקרו של דבר, הרעיון הזה מסתכם בדרך שבה פריטים בחדר מתייחסים זה לזה. באופן אידיאלי, כל רכיב של החדר משתנה בצורה ובגודל לשמור דברים באופן ויזואלי מעניין, אך עדיין לבוא יחד כדי להפוך את המרחב להרגיש כמו שצריך מאוחדת.

כדי לעשות זאת, רוב המעצבים לנצל את יחס הזהב. משוואה זו אומרת כי הסדרי רהיטים הם הכי אסתטיים כאשר שמרו על 2: יחס 3. קח את התמונה למעלה כדוגמא. תבחין זה כולל שולחן קפה זה שני שלישים אורך הספה ספה זה שני שלישים רוחב לשטיח באזור. המטרה לשקף הפרופורציות הללו בעיצוב משלך.

אתה כנראה לא צריך לשבור את כל שליטים למשוך זה נראה כבוי. השתמש התפיסה שלך כדי למצוא את הפרופורציות הנכונות. כפי שאתם לארגן השטח שלך, לשים לב איך להגדיר קופצים אלה גורמים לך להרגיש. אם משהו מרגיש “את,” לשחק עם ההסדר עד שתרגיש יותר בנוח. בשלב זה, הפרופורציות שלך תהיינה סבירות כדי.

כשצלצל בפריסה

כולנו ראינו סלון או שניים שבו כל הרהיטים נדחפו בצמוד לקירות, והשאירו חלל ענקי אחד באמצע החדר. אמנם זה בהתחלה אולי נראה כמו דרך מצוינת להפוך את החדר מרגיש גדול, זה בסופו של דבר משאיר את המרחב להרגיש את האיזון. זה גם בהרבה מגביל את כמות השטח שמיש.

במקרה זה, במקום להשתמש בקירות כמדריך שלך, המטרה שלך צריכה להיות כדי ליצור קבוצות נפרדות עם הרהיטים שלך. התחל על ידי בחירת מוקד בחדר – כמו אח, חלק מיישומי בנוי, או אפילו מסך טלוויזיה גדול למדי – ולבנות הסדר סביב נקודה זו.

רוב העיצובים בסלון יתרכזו הקיבוץ העיקרי הזה. עם זאת, זה לא אומר שזה צריך להיות יחיד. אם יש לך מספיק מקום כדי ליצור שטח בעל תפקיד משני – כמו שולחן קריאת פינה או עבודה – לארגן אותם פריטי קיבוץ משלהם. הדבר החשוב הוא כי כל רהיט מרגיש כאילו הוצב בכוונה לעבוד עם שאר הפריטים בחדר.

הזנחת השכבות שלך

בימים אלה, חדרי מגורים הם חלק מהמרחבים ביותר בשימוש בבתים שלנו. הם שבו אנחנו הולכים לבעוט בחזרה, להירגע אחרי יום ארוך. עם זאת, כפי בחדרים אלה הפכו יותר ויותר “חיים-ב,” הם גם כבר נפלו קורבן עדיף פונקציה מעל טופס במידה במרחב בסופו מרגיש לא שלם.

כאשר המרחב שלך לוקה בחסר כי מגע אסתטי, שכבות יעילות הוא המפתח להביא אותו בחזרה לחיים. עיצוב שלם מורכב משילוב של המרכיבים הבאים:

  • כיסויי קיר:  צבע, טפטים
  • ריצוף:  עץ, שטיחים, ויניל
  • ריהוט :  מיטות, כסאות, שולחנות
  • טקסטיל :  כריות, שמיכות, שטיחים באזור, מצעים
  • תאורה : אורות תקורה, מנורות שולחן, תכונות הסביבה
  • שטיחי קיר:  תמונות, יצירות אמנות, מראה
  • פריטי עיצוב:  פרחים, מפות שולחן, צאצקעס

המלצתנו היא להסתכל מסביב לחדר ולקחת מלאי של כל שכבות חסרות בעיצוב שלך. ואז, לאורך זמן, להתאמץ כדי לכלול אותם. ככל שתוסיף פריטים, הקפד לבחור פריטים שמגיעים במגוון צורות, גדלים ומרקמים, כך תראה גם את היתרון של עניין חזותי נוסף.

לשכוח את האחדות

לפעמים, בחדרי המגורים שלנו יכולים להיות אוספים של האלמנטים עיצוביים שאספנו במשך השנים ולא הצהרה בסגנון אחד, מוחלטת. בין אם זה תוצאה של שילוב משקים או מספר מהלכים, נופך של אחדות הוא בדרך כלל כל מה שנדרש כדי למשוך אפילו את העיצוב האקלקטי ביותר יחד.

במקרה זה, צבע הוא הנשק הסודי שלך. קח שני להסתכל על התמונה שלעיל לב איך הרוב המכריע של פריטים לנפול בתוך אותו לוח הצבעים. גם אם אתה לא אוהד של התאמת כל כך הרבה, הוסיף כמה גווני תיאום יכול לעזור למשוך את החדר ביחד. אם לא יקרה צבע, אתה יכול גם להשתמש בתבנית או מרקם ליצור חוט מקשר.

עכשיו כשאנו מוציאים כמויות גדלות והולכות של פעמים בסלון שלנו, העיצוב שלהם לקח על רמה גבוהה יותר של חשיבות. עם זה בחשבון, אנחנו מאמינים שזה זמן להתקדם מעבר חלק המשגה שהטריד רווחים אלה במשך שנים. קבענו מספר הטעויות בסלון הנפוצות ביותר וכיצד לתקן אותם. קרא אותם שוב לקחת עין חדה כדי פנים משלך. לפעמים כמה שינויים קטנים הם כל מה שצריך כדי לרענן את המראה שלך לגמרי.

You may also like