Skip to main content

5 דרכים להשיג חדר זן חי

Merriam-Webster מתאר זן כמו “במצב של קשב רגוע שבו מעשיו של אחד הם מודרכים על ידי אינטואיציה ולא על ידי מאמץ מודע.” מנקודת מבט המדוברת במערב, אנחנו בדרך כלל משתמשים בו כדי לתאר משהו כי הוא רגוע, שליו, פשוט כאשר מרגיע, במיוחד בכל הנוגע לעיצוב פנים. מרחבי זן גם בדרך כלל מוגדרים על ידי אסתטיקה ועיצוב יפנית מובהק, כמו גינות סלעים ורצפות מחצלת טאטאמי. אם אתה אוהב את כל מה זן, אתה יכול להיות מחפש דרכים לשלב זן בחללים המרכזיים של הבית שלך. המשיכו לקרוא כדי ללמוד כיצד להשיג סלון זן.

גן זן מקורה

כשאנשים חושבים זן, הם בדרך כלל חושבים על גני זן. אבל לא להניח שרק בגלל זה יש את מילת הגן בה, היא צריכה להיות בחוץ. מרחב המחיה הייחודי בתמונה לעיל מעמיד זכות גן זן בבית. מאז גני זן הם בדרך כלל מורכבים של חול, אבן או חצץ, הם קלים לשים בפנים כי אין להם האחזקה של מפעל חיים טבעיים. גן הזן שלך יכול להיות גם עבור יותר מ מופע: אתה יכול גם בהרהור לגרוף את זן הגן לא משנה מה מזג האוויר נראה מבחוץ.

פסלי בודהה שיק

הזן עצמו מעוגן סוג של בודהיזם מיפן. בגלל זה, אחת הדרכים הקלות ביותר כדי לקבל סלון זן הוא למצוא ייצוג שיק של בודהה. הוספת אלמנט זה לחדר מאפשרת לך ליצור נקודת זן מוקד.

איך הזן אתם ממשיכים משם הוא תלוי אך ורק בך. זוהי דרך נחמדה להוסיף אלמנט של זן, גם אם אתה לא מחפש ללכת דרסטית עם תוכניות העיצוב שלך. כמו כן, בחירת דמות שיק אמנותית כמו בתמונה לעיל מאפשרת לך לשמור על המרחב מודרני יותר, אם זה הסגנון שאתה הולך על.

מערבבים זן עם סגנונות אחרים

העצות הנ”ל להציע דרכים לשלב זן לתוך לסגנון מודרני, אבל זן גם משלים חללים כפריים, יצירת אווירת שיק כפרית. פשוט לקחת את התמונה הנ”ל: משהו פשוט כמו בגווני האדמה שהאור מעניק מרחב תחושת זן רופפת, טבעית.

זן מזוהה בדרך כלל עם אלמנטים טבעיים, ולכן הזוגות בסגנון היטב עם אלמנטים כפריים כמו קורות חשופות, ריצוף עץ מרקם ואמנות מגולפות. במידת האפשר, לשלב את הסגנון עם נוף פתוח של הטבע. זה יוצר אווירת זן אפילו יותר כפרית, טבעית ומרגיעה.

Open זן מקומות חוצים

כמובן, לא כל תכונות הזן שלך צריך להיות בסלון עצמו. כל שעליך לעשות הוא לפתוח את החדר שלך לתוך מסלעה זן או בעל השקפה חלון אחד יכול ליצור תחושה של זן. זוהי דרך קלה להוסיף סגנון ויזואלי לסלון הזן מבלי להתקין גן זן מניין בבית שלך.

זהו גם רעיון טוב עבור חללים מינימליסטי או מעבר. האופי המרגיע של זוגות גן זן מבוסס חצצו היטב עם סגנון מינימליסטי, ואת גן הזן עצמו הוא אלמנט מסורתי המוסיפה עניין מרחב מעבר.

שלב רכיבים של עיצוב אסיאתי עבור סלון זן

מאז זן שורשיה יפן, עליך לשקול שימוש באלמנטים ארכיטקטוניים יפניים מסורתיים בסלון שלכם. בתמונה לעיל הוא למעשה עיצוב מבית בקיוטו. אבל הדלתות בקומה ונייר טאטאמי המסורתיות הם מקור מצוין של השראה לפרויקט עיצוב הסלון שלכם.

אם שנתחייב בסגנון הזה מעצבן אותך, אתה יכול לבחור אלמנטים אחד או שניים כדי להציע אותו. נסה להתקין דלת הזזה אחת נייר. או מקום מחצלת טאטאמי באמצע הסלון. כדאי גם לשקול אלמנטים יפניים אחרים כמו דגים קויים או שולחן קצר רגליים, המכונה גם chabudai. כיסינו דרכים רבות לשלב בסגנון יפני לתוך הבית שלך אם אתה השתוקקות יותר השראה.

זכרו, המטרה של אלמנטים עיצוביים זן היא להוסיף תחושה של רוגע כדי חללי המגורים שלך – כך מנסה לא להדגיש כשצריך להחליט איך לשלב אותו! ישנן אפשרויות רבות להשגה כי אסתטי מרגיע, אם אתה רוצה ללכת בגדול או מאופק.

You may also like