Skip to main content

Sıfırdan Ve bir bütçe Daire Dekorasyon Fikirler

Senin ilk daire içine taşıma büyüktür. Ve bir bütçe – Yani yapılacaklar listesi sıfırdan dekorasyon için, özellikle olduğunu. Her şeyden önce, emin olmak USPS ile adresini değiştirmek . Bunu yaptıktan sonra, yeni daire dekorasyon düşünmek için hazırsınız. Bunlar daire dekorasyon fikirleri Başlamak için temel bir alışveriş listesi ile gelir. Liste Bütçeniz için büyük patlama oluşturmak her odada elemanları odaklanmaktadır.

yeni bir daire içine taşırken, ilk görev ilk öncelik isteyen iki boşluk seçmektir. oturma odası ve yatak odası olasılıkla yerinde en önemli iki mekanlardır. Onlar da en çok yatırım gerektiren iki oda olabilir. döşeriz amacıyla Odaya nasıl kullanacağınızı olursa olsun ilk mücadele istediğiniz odaları, görselleştirmek. nicelikten çok niteliğe odaklanın. Başlamak için aşağıdaki daire dekorasyon fikirleri bir göz atın ve size en ilham vereni görmek.

Dairenin genel dekorasyon fikirleri

Sıfırdan Ve bir bütçe Daire Dekorasyon Fikirler

Eğer apartmanda her odaya eklemeyi düşünmelisiniz unsurların bir çift vardır. Bunlar uygun konum ve onlar odanın görünümünü büyük bir fark yaratır.

Yeni daire için Genel alışveriş listesi:

 • Her oda için Pencere tedavileri
 • Oda başına iki aydınlatma armatürleri

Pencere tedavileri

Hiçbir şey çıplak pencerelerden daha bitmemiş bir oda bakmak daha hızlı hale getirir. Değil gizlilik içinde eksik olacak, söz. Eğer panjur veya basit perdeleri ve perde çubuk ile gitmek olsun, yeni daire her odaya pencere tedaviler eklemek için emin olun. satın almak ne tür bilmiyor musunuz? Basit bir nötr gölge seçin. Her zaman bir geometrik baskı veya koyu renkte ikinci bir perde paneli ekleyebilir.

Aydınlatma armatürleri

Sıkıcı, temel ışık fikstür takas odanız görünüyor ve işlevleri nasıl büyük bir fark yaratabilir. Bazı aydınlatma armatürü fikirler şunlardır:

 • kolye ışıkları
 • Daha şık, yedek havai ışık fikstür
 • Duvar aplikler
 • Masa lambası
 • Bir zemin lambası
 • Pil ile çalışan LED dolap altı aydınlatma

Genel bir kural olarak, her odada iki farklı ışık kaynaklarına sahip deneyin. Örneğin, mutfakta bir zemin lambası ve oturma odanızda bir havai ışık fikstür, bir masa lambası ve yatak odasında bir kolye ve bir havai ışık fikstür ve dolap altı aydınlatma ekleyin.

apartmanda akış duygusu yaratmak için bir kerede demirbaşlar her satın alın. Eğer kullanışlı iseniz, bunları kendiniz yükleyebilirsiniz. Eğer elektrik ile çalışmayı tercih etmediği Ya da, bir elektrikçi çağırmak veya Amazon’un yeni ev hizmet hattı yararlanmak.

Yeni entryway için dekorasyon fikirleri Daire

Eğer belirlenmiş bir entryway var mı? Bunun için bazı fonksiyon ekleyerek alanı kullanmalıdır.

Entryway alışveriş listesi:

 • Dar bir tablo, dolap ya da tezgah
 • Bir ayna
 • Duvar kancaları

Dar tablo, dolap ya da tezgah

Bu Entryway odak noktası ve catch-all anahtarlar, çanta ve posta olacaktır. Bir dar öğesi kapalı içinde duygu bölgeyi tutacak. çekmeceler, raflar ya da kabinlerde gibi ek depolama alanına sahip bir parça olup olmadığına bakın. oturup kaldırmak veya ayakkabıları koymak, bir giriş masası ve giyinme sehpası olarak çalışabilir bir bank eklemeyi düşünün bir yere ihtiyacı varsa. depolama ile bir veya ayakkabı ve diğer nesneler için sepetler sokmak olabilir boylu bacaklı birini seçin.

Ayna

masanıza veya bankın üzerinde bir ayna asın. Bir ayna ayarına dikey yüksekliğini ekler ve size geliyor ve gidiyor yaparken kendinize bir çek vermek için izin verir. Aynalar da küçük boşluklar genişleyen büyük bir iş yapmak.

Duvar kancaları

ceket ve sırt çantalarını düzenlemek için entryway duvar kanca veya bir duvar raf bir dizi ekleyin. Eğer şemsiye ve şapka gibi küçük öğeleri bir sürü varsa, onları tutmak için kancalar birinde bir tuval çanta asmak.

oturma odası için Daire dekorasyon fikirleri

Nasıl oturma odası kullanacak? Bu kadar ayaklarınızı tekme yerde kaliteli bir kanepe gerekir muhtemel ve bu. oturma odasında bir televizyon olacak mı? Nerede cihazlarınızın gidecek?

oda alışveriş listesi Yaşam:

 • Kanepe
 • Sehpa veya osmanlı
 • duvar Sanatı
 • TV dolabı / kitaplık

Kanepe

divan oturma odası yıldızı nedenle dikkatli yatırım. Bu alana sığabilen en büyük birini seçmek akıllıca olur. Eğer küçük bir oturma odası ile uğraşıyoruz üzülmek yok; tıpkı şık ve daha büyük olanlar kadar rahat küçük daire çok sayıda kanepe vardır. Bütçeniz kısıtlı ise, kanepe ikinci alışverişe giderler. Yaşlı ya da vintage kanepeler iyi yapılmış, ve hep onu tazelemek için birinde bir slipcover atabilir.

Kahve masası

çift ​​görev hizmet etmelidir dikkate sonraki parça: sehpa. kelime “tablosunun,” Ya sınırlı hissetmeyin; Bir osmanlı büyük bir alternatiftir. uzay izin veriyorsa, masa veya tezgahın olarak çalışan bir dar, dikdörtgen ottoman seçin. Sen içecekler üzerinde ayarlamak için üstüne bir tepsi ekleyebilirsiniz. Ayrıca birçok sedirler battaniye ve dergiler için iç depolama olanağı sağlanır.

duvar Sanatı

Muhtemelen başa kanepeyi alanı arkasında büyük beyaz bir duvar var. Kirada ediyorsanız, boyama veya halicilik mümkün olmayabilir. Ancak, stratejik olarak tüm ihtiyacınız olabilir, nesneler veya çerçeveli fotoğrafları, galeri tarzı bir koleksiyon olabilir yerleştirerek. Alternatif olarak, oturma odanıza renk ve doku eklemek için duvara bir halı ya da goblen asın.

televizyon dolabı

Bir medya veya TV dolabı TV’nizi duvara monte bile, ilk salon dekorasyon planına dahil etmek büyük bir mobilya parçası. Bu sadece medya fazla oturma odanıza depolama ekler. optimum iç mekan kullanımı için raflar, kapı ve çekmece bol dar stili seçin.

Daire mutfak / yemek odası için dekorasyon fikirleri

Bir belirlenmiş yemek alanı, ya da belki sadece küçük bir kahvaltı köşesi veya bir ada ve bar tabureleri olan bir mutfak sahip olabilir. Durum ne olursa olsun, senin yemek odası ve mutfak en iyi şekilde yararlanmak için bir kaç şartları vardır.

Mutfak / yemek odası alışveriş listesi:

 • Bir masa ve sandalyeler
 • Tablo koşucu

Masa ve sandalyeler

çeşitli amaçlarla kullanılabilir çok yönlü tablo seçin – Sık sık kullanacağız. masaya Savurganlık ve hem göze alamaz eğer ikinci sandalyeler arayın. mutfak da yemek alanı olarak hizmet verecek olursa, çok daha sonra dışkı veya uzun boylu bar masası yerine bir yemek masası ile bu mutfak ada fikirleri birini eklemeyi düşünün. Daha uzun boylu bir tablo kurulumu yemek ve kahvaltı masasında, gıda hazırlık ve depolama yerinde ve mini ofis alanı olarak hizmet verebilir.

Tablo koşucu

Bir tablo koşucu masanıza renk veya stil pop ekler kumaşın uzun şerididir. tüm yüzeyi kaplayan bir masa örtüsü, aksine, tablo koşucu daha modern bir his masanın aşağı şerit ekler. Basitçe bir koşucu dahil tabloya tasarım duygusu eklemek ve tablo ayarı daha ilginç yapabilirsiniz.

Dairenin yatak için dekorasyon fikirleri

Yatak odanız sizin sığınak olmalıdır. , Derli toplu bir yer tutuyor davet ve dinlendirici odaklanın. Bütün bir yatak odası takımı satın tuzağına düşmeyin; o yüce yatak ve bir ya aşırı yüklenmiş bir, altı parçalı yatak seti ikiden komidin olması daha iyidir.

yatak odası için yeni daire alışveriş listesi:

 • Yatak
 • yatak başı
 • Komodin (ya da iki)
 • Dolap örgütü ürün

Yatak

Satın alabileceğiniz en iyi ve en rahat yatak yatırım yapın. Sonuçta, yeni bir dairede başka bir yerde daha da yatak üzerinde fazla zaman harcarsınız. Odanın kalanı için yaratıcı bütçeleme kaydedin.

yatak başı

Bir yatak başlığı, küçük yatak odası için, serin, modern ve mükemmel. Eğer bir bedframe için yer veya bütçeye sahip olmasa bile, yatak başlığı atlamak asla; Başka bir şey gibi yatak odanızda görünümünü tamamlar. nakit sıkı ise, bu başlık fikirleri göz atın.

Komidinler

Yeni yatak boyutuna bağlı olarak, bir küçük yan tablo veya geleneksel komidin seçebilir. Ya, eşleşen bir çifti almak zorunda gibi hissetmeyin; karıştırma ve komidin eşleşen eğlenceli bir tasarım seçimdir.

Dolap organizasyonu

verimli bir şekilde dolaba kullanmazsanız, giysi, ayakkabı ve çeşitli öğeleri kaçınılmaz yatak odanızın uzayda sona erecek. dikkate Birkaç dolap organizasyonu öğeler şunlardır:

 • ayakkabı organizatör Asma (daha adil ayakkabılar için harika)
 • Kutular veya kutuları
 • Kapı monte organizatörleri
 • raf
 • Kancalar

bu küçük dolap ve hiçbir dolap fikirleri inceleyerek küçük bir biri, özellikle eğer dolabınızı nasıl düzenleneceği konusunda daha fazla fikir edinmek için.

Bu temel bilgilerle başlayın ve bir süre onlarla birlikte yaşıyor. Eğer yeni bir daire tanıdıkça, size gerekebilir başka ne hakkında fikirler edeceğiz. Bütçeniz izin gibi daha eşyalarla alanınızı katman devam edin. Hangi oda size yeni daire ilk dekore edecek?

You may also like