Skip to main content

Ako Ozdobte Shabby Chic Spálne

 Ako Ozdobte Shabby Chic Spálne

Obrovsky populárny cez 1990 a ochrannou známkou dizajnér Rachel Ashwell v roku 1989, Shabby Chic kombinovať tie najlepšie aspekty vidieckom štýle, vinobranie kúzlo, rozpočet príjemný zmene použitia nábytku a iných predmetov, a príležitostná, ženský štýl. Pohľad nakoniec vypadol z popularity, možno obeťou svojho nadbytku volániky a neporiadku. Ale je Shabby Chic atmosféra nebola úplne zmizne. A opäť sa stala obľúbenou zdobenie tému. Základy sú rovnaké, a vzhľad je prispôsobený tak, aby odrážali súčasné vkus pre menšou námahou a obťažovať. Ale jedna vec sa nikdy nezmení-ležérne, pohodlné a prívetivú atmosféru tohto veselý zdobenie štýlu.

jednoduchý štýl

Včerajšie Shabby Chic prijali volániky na lôžkoviny, okenné ošetrenie, a hádzať vankúše; pokrytý korálky kryštálu naprieč tienidla; veľké množstvo zberateľské celej miestnosti; a nadbytok umelecké diela. Dnes je vzhľad je oveľa menej preplnená. Ostrihať dole zberateľské len na tie veci, ktoré máte radi, zabudnúť na všetky volániky a korálky, a nechať niektoré open space stena presvitať. Výsledkom je spálňa, ktorá je okúzľujúca a oveľa pokojnejší.

Opakovane sa Účel

Jedna vec, ktorá sa nezmenila od roku 1990 je použitie repurposed predmetov a vintage nábytkom v Shabby Chic spálni. To umožňuje ľahko zdobia bez porušenia rozpočtu a dáva svoj priestor podivné kúzlo a osobitosť. Shabby Chic zahŕňa individualitu a nejedná sa o štýl pre hromadnú výrobu cookie-rezačky.

Napríklad v tejto miestnosti snímke naskladané vintage kufre zaujať miesto tradičných nočných. Pozrite sa na mnoho ďalších spôsobov, ako upcycle či tvorivým spôsobom znovu použiť položky v spálni:

  • Používať staré okenice miesto čelo postele.
  • Umiestnite veľký basový bicie súpravu na svojej strane, aby sa vtipné nočný stolík.
  • Opakovane starožitný stoličky držať svoj nočné lampičky.
  • Skúste úsek demonštračné oplotenie alebo dekoratívne železnú bránu pre stúpadlo posteli.

Aktualizované Palette Color

Jedným z charakteristických znakov Shabby Chic štýl je veľa biela, a to sa nezmenilo. Ale zatiaľ čo pastely boli prevládajúce dotyky farbu späť v 90. rokoch, dnes ste rovnako pravdepodobné, že nájsť tmavšie-farebný akcent, napríklad hlboké modré použité v romantickej spálni tu zobrazený. Tento štýl sa opiera o biely a mäkká na dotyk farby. Prehodnotiť použitia tohto štýlu, ak máte radi čierna, šedá, super-svetlé farby, alebo ak chcete klásť dôraz na neutrálne vo vašej spálni.

Shabby Chic Goes Minimalistický

Mohlo by sa zdať, že Shabby Chic a minimalizmus sú priame protiklady, ale v skutočnosti, môžete miešať dva štýly do nádhernej hybrid. Pre dôkaz, pozrite sa do spálne tu na obrázku. Prevažne biela paleta s akcentmi ružovej, mäkké textúry, rustikálne kufor a repurposed nočný stolík (starý mlieko prepravka sa obrátil na svojej strane), sú čisté Shabby Chic. Medzitým, čisté, otvorené a pokojný atmosféra je čistý minimalizmus.

Nie je Ultra Feminine Anymore

V minulosti, Shabby Chic sa ženský na maximum s naozajstná explózia ružová, kvety, korálky a volániky. V dnešnom aktualizovaný vzhľad, vzhľad je oveľa vhodnejšie pre spálne zdieľané s partnerom, s rôznymi chuťami. Kým zúfalý dreva, maľovaný nábytok, kvetinové vzory, jemná paleta, a útulné tkaniny sú stále prítomné, nie sú over-the-top dlhšie, takže štýl oveľa všestrannejšie a odvolať sa k ostatným.

Pokojný a prepracované

Čisto biela spálňa cíti veľmi pokojný a upokojujúce, ale to môže byť sterilné, ak nie vykonané správne. Našťastie všetci-biela Shabby Chic spálňa má práve dosť textúru, zaujímavé linky, s prvkami romantiky zachovať vzhľad príjemný a pokojný, bez stopy čírosť alebo depresie. V miestnosti je znázornené, architektonický čelo je ozdobený, ako sú svietidlá a nábytok, ale jednoduchosť palety a nedostatok vzoru udržiava celkovú atmosféru pocit sofistikované a pokojné.

Vaša posteľ ako hviezda

Vaša posteľ v Shabby Chic spálni by malo byť určite hviezda. Píle je vysoká, vankúše a Shams na vrchole útulnú prikrývka, deka, alebo deku cez pohodlnými listov, a budete mať tvrdý čas čakať, až pred spaním vyliezť na každú noc. Kým v roku 1990, všetky lôžkoviny by pravdepodobne ružovej a pokryté ružami, dnes, to je rovnako pravdepodobné, že bude biela alebo iný mäkký farebný zdobené zmesou vzormi. Najväčší rozdiel od tej doby do súčasnosti, je, že ste už nebude mať dôraz na volániky či extravagantné lemovaním.

kombinovať vzory

Typicky, Shabby Chic dekor kombinuje niekoľko vzorov v jednej miestnosti. Kým kapusta ruže a nadrozmerné florals z dávnych čias sú stále dosť v malých dávkach, ale rozhodne nie sú vaše jediné možnosti. Dnes, neváhajte kombinovať florals s pruhmi, geometriou, náladový vzory alebo bodkami. Dokonca si môžete vynechať florals úplne ako na obrázku tu. Tak dlho, ako si vybrať vzory, ktoré dobre fungujú spoločne a dopĺňajú farebnú schému, štýl môže pracovať pre vašu spálňu, taky.

You may also like