Skip to main content

Jak zaprojektować małą przestrzeń jadalna

Tylko dlatego, że w domu nie ma miejsca dla pełnego, formalnego jadalni nie oznacza, że ​​nadal nie może stworzyć wielką przestrzeń do zabawy. Praca z małej przestrzeni jadalnej może być trudne, ale przy odrobinie planowania i przezorność, można zrobić prawie dowolną ilość prac kwadratowy footage dla Ciebie.

Nie wierzysz? Przewijaj dalej. Zebraliśmy Państwu nasze najlepsze wskazówki, jak zaprojektować małą przestrzeń jadalną bez pozostawiając uczucie zbyt ciasne. Czytaj dalej, aby zobaczyć, które pomysły będą pracować najlepiej w swoim własnym domu. Z naszą pomocą, można stworzyć przestrzeń, która czuje się równie celowe i zachęcające.

Definiowanie przestrzeni

Pierwszym krokiem do stworzenia dowolnego miejsca na to, aby go zdefiniować. Jeśli jadalny jest częścią innego pokoju jak w kuchni lub salonem, będziesz chciał, aby było jasne, że ta przestrzeń ma swój własny cel. Takie postępowanie pomoże uczynić funkcję Crystal Space jasny, co ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia projektu wystroju wnętrz.

Jeśli chodzi o sposób wyciągnąć go wyłączyć, istnieje kilka sposobów, aby ziemia przestrzeń sama w sobie. Można dodać urządzenie wiszące światła jak ten na zdjęciu powyżej, co pomoże również przynieść większe zainteresowanie wizualną do przestrzeni. Alternatywnie, można wybrać do włączenia dywan obszar pod stołem. Używanie jednej lub obu tych metod jest zbliżona do wykańczania dotyku, które pomogą jadalny poczuć się jak kompletny myśli zamiast stołem i krzesłami, które były tylko w określonym pomieszczeniu.

Bądź kreatywny z siedzenia

Czasami podczas pracy z małych pomieszczeń, nie mają luksusu po tradycyjny układ. Podczas gdy normalne formalne jadalnia typowo obejmują długi stół obudowana po obu stronach z krzesłami, to nie musi wyglądać w ten sposób. Masz wolność ruszyć z siedzenia i aby znaleźć rozwiązanie, które działa dobrze dla ciebie.

Mając to na uwadze, myśleć poza pole. Czy Twój jadalny w niezręcznej rogu, które mogłyby skorzystać z zaokrąglonym siedzenia zamiast tradycyjnego prostokąta lub kwadratu? Można użyć ławki zamiast krzeseł zajmują mniej miejsca ogólnie? Jeśli jesteś naprawdę w ciasnych, należy skorzystać z wielofunkcyjnego siedzenia, który podwaja jako magazyn?

Wybierz lekkie meble

W wystroju wnętrz, ważne jest, aby wziąć pod uwagę proporcję lub zależność wielkości pomiędzy wszystkimi obiektami w przestrzeni. Mimo, że może wydawać się niejasne, to po prostu oznacza, że ​​należy dołożyć starań, aby zaopatrywania obiektów, które wyglądają odpowiedniej wielkości dla pokoju, raczej niż kawałki, które czują się jak już nadziewane lub toną w otwartej przestrzeni.

W małych pomieszczeniach, warto rozważyć lekkie meble, co oznacza, że ​​wygląda światło w odniesieniu do masy wizualnej. Ogólnie rzecz biorąc, oznacza to, że decydując się na meble ma nogi. Będąc w stanie zobaczyć światło przyjść poprzez meble, zamiast ona zamknięta i siedzi mocno na ziemi, daje złudzenie posiadania więcej miejsca.

Keep it przytulny

Wreszcie, należy pamiętać, że jadalnie są intymne przestrzenie. Są oznaczało obowiązuje dla ludzi, aby siedzieć i rozmawiać godzinami, podziwiając dobry posiłek. Małe przestrzenie natury dodać do tego poczucia intymności, więc nie ma powodu, aby nie objąć. W celu zapewnienia jak najwięcej z małej przestrzeni jadalnej, należy dołożyć starań, aby poczuć wygodne i przytulne.

Oczywistą odpowiedzią na jak to zrobić poprzez wprowadzenie tekstyliów. Dodaj kilka poduszek do siedzenia, a jeśli masz możliwość, niektóre poduszkami jak te przedstawione powyżej. Poza tym, odpowiednie dodatki można też przynieść poczucie przytulności w przestrzeń. Myśleć o inwestowaniu w jakiś kojący sztuki ścianie lub uzyskanie piękny centralny dla tabeli, która może stać się centralnym punktem.

You may also like