Skip to main content

15-Point kontrolna przed rozpoczęciem Renowacja łazienki

Remont łazienki jest ekscytującym zadaniem. Ale przed skokiem do wyboru najnowsze dachówka lub wanna konstrukcję, istnieje kilka mniej ciekawych rzeczy do rozważenia, więc projekt okazuje się dokładnie tak, jak go sen. Ponieważ remont łazienki może być przytłaczająca, czasochłonne i kosztowne, przygotowaliśmy prostą 15-punktową listę kontrolną, aby upewnić się, że projekt pozostaje na torze i renowacja przebiega sprawnie.

1. Budżet

Jeśli jeszcze nie wiesz, że powinieneś pracować pomysł ile chcesz wydać na remont łazienki. Ustawianie budżetu pomoże poprowadzić Cię, jak podejmować decyzje o tym, co należy uwzględnić w przebudować. Po zorientowali się, co można wydać i odjąć kwotę przeznaczoną do pracy, będziesz mieć jaśniejszy sens tego, co można wydać na płytki, lamp i dodatków.

2 razy

Wiele osób zakłada, że ​​jeśli są one przebudowy małą łazienkę zajmie tylko kilka dni, lub w każdym razie to zajmie znacznie mniej czasu niż na większy. To nie jest to regułą. W zależności od tego, ile przedmiotów zmieniasz w łazience wykonawca będzie musiał przejść przez wszystkie te same kroki jak w większej łazience. Jednak planowanie odnosi się nie tylko do określenia czasu trwania prac remontowych, ale także pewne kroki pośrednie, takie jak zamawianie i zakup płytek, terminarz, niestandardowy zbudowany próżność lub szafki, aby upewnić mogą być dostarczane, gdy wykonawca potrzebuje ich. Planowanie czasu jest równie istotna dla tych z tylko jedną łazienkę w swoim domu, jak będą musieli dokonać uzgodnień gdzie wziąć prysznic i skorzystać z toalety, gdy łazienka jest rozebrany.

 Sekwencja 3. Works

Jeśli chodzi o remont łazienki, wykonując pracę w określonej sekwencji można zapisać się od wielu oczyścić czasu i błędów. Czy wyburzenia sheetrock lub po prostu malowanie, zawsze chcesz uruchomić w górnej części pomieszczenia. Przebudować swój pierwszy sufit, ściany i podłogi drugi, trzeci, dzięki czemu można uniknąć uszkodzenia nowych komponentów.

4. Ukryte problemy

Jeśli robisz ważne uaktualnienie do swojej łazienki rozważyć robi „pełnej gut”. Po zakończeniu przez profesjonalistę z doświadczeniem skończyć z zero problemów łazience, która będzie działać bezbłędnie i dodać ogromną wartość do swojego domu na wiele lat. W zależności od wieku swojego domu i jak dobrze został wybudowany największy ukryte problemy mogą wystąpić uszkodzenie wody, więc szukać braków strukturalnych w więźby podłogi, nie odpowietrzona hydraulika, starych skorodowanych hydraulika, non-wodoodporny prysznic płytki / tub otacza itp

5. Projekt styl i funkcjonalność

Kiedy po raz pierwszy zaczyna się od rozpoczęcia myślenia o wygląd chcesz do swojej łazienki. Istnieje wiele czynników do rozważenia jak kolor farby, płytki, wybory marnościami, prysznice, wanny, zawory, itp Może się tak przytłaczająca bardzo szybko rozpocząć z niektórych badań. Można zacząć poskładać elementy, które chcesz w to, co stanie się ostateczny projekt łazienki lub wybrać element projektu, który ma zostać wyposażone w łazienki, a następnie pracować resztę konstrukcji łazience wokół niego.

Projekt powinien pracować w parze z funkcjonalnością więc rozważyć, którzy będą korzystać z łazienki i jak należy rozważyć ewentualne odsprzedaży domu, a także poświęcić chwilę, by pomyśleć, w jaki sposób projekt łazienki będzie pasował do reszty domu.

6. Pomiary

Istnieją 3 główne ograniczenia, które naprawdę sprawiają, że liczy się wielkość w łazience aktualizacji: całkowita wielkość łazienki (zwykle najmniejszym pokoju w domu), usytuowanie istniejących rur kanalizacyjnych i instalacji elektrycznej oraz typowych standardowych wymiarach hydrosanitarnych. Dlatego upewnij się, że masz odpowiednie pomiary i specyfikacji, gdy idziesz do sklepu. Bardziej frustrującego niż próby w sklepie bez pomiarów to skończyć rzeczy nabywczą, co nie pasuje.

7. Wykonawca

Zatrudnianie umowę na conceivably DIY pracy? No tak, to jest mądrą rzeczą do zrobienia ze względu na złożoność zadania i trudne operacje związane (elektryczne, dachówka, hydraulika, itp.) Dlatego nie wychodzą zalety wynajęcie wykonawcy i oszczędzić sobie ładunek nieszczęścia i czasu.

8. Sanitarne i funkcje

Brak aktualizacji nie jest kompletna bez przebudowy lub naprawy urządzeń i funkcji, które mogą bardzo dobrze czynią osobnej listy kontrolnej się: prysznic, wanna, WC, bidet, umywalka, zawory i głowice prysznicowe. Należy również zaktualizować lub naprawić lusterko i drzwi prysznicowe. Można również łatwo zmienić wygląd swojej łazienki, zmieniając się klamki ciągnie szuflady i sprzęt dla Twoich drzwi prysznicowych. Jeśli masz budżet nowy zestaw drzwi prysznicowych mogą całkowicie zmienić wygląd swojego pokoju.

9. Szafy i regały do ​​przechowywania

Planowanie szafy, regały i przechowywania rozwiązań jest trudne problemem w większości przypadków. W małych, nieregularnych kształtach pomieszczeniach takich jak łazienki, jest nawet jeszcze bardziej. Muszą być funkcjonalne i pomieścić wszystkie swoje rzeczy, zachowując wszystko łatwo dostępne, muszą one pasować do dostępnej przestrzeni i sprawiają, że większość z nich i na górze to wszystko, czego potrzebują, aby wyglądać stylowo.

10. ściany i podłogi

Praktycznie każdy materiał może być stosowany do powierzchni ścian i podłogi w łazience, tak długo, jak to jest wodoodporny, naturalnie lub za pomocą nieprzepuszczalnej wykończenia. W zależności od budżetu i stylu, ceramiki, marmuru, granitu i płytek sprawiają, przystojny i bardzo trwałe powierzchnie ścian i podłóg do kąpieli. Dla podłogi dodatkowe opcje mogą obejmować cementu (malowane lub barwione), blacha lub winylowych płyt winylowych, które są tanie i wyglądają lepiej niż kiedyś. Niezależnie od wyboru, zawsze przeszkadza Innym kluczowym kryteria dotyczące wyboru podłogi łazienka: trwałość i odporność na poślizg.

11. Oświetlenie

Łazienka może być renderowane niepraktyczne lub wręcz niebezpieczne bez odpowiedniego oświetlenia więc plan oświetlenia projektu, który jest funkcjonalny i również tworzy atmosferę. Plan dla maksymalizacji naturalnego światła pierwszy, natomiast dla światła sztucznego wskazane jest, trzeba mieć co najmniej 4 watów oświetlenia żarowego na stopę kwadratową.

12. Akcesoria

Chociaż pozornie nieistotne w większy obraz całego projektu, nie jest kompletna bez przebudować nowych akcesoriów. I o dziwo, małe rzeczy jak nowe ręczniki, pranie ubrań, mydelniczki, lustra, wieszaki na ręczniki, maty do kąpieli sumują się do ostatecznego rachunku. Jeśli jesteś na budżet, nowe ręczniki będą lepsze niż nic.

13. Wentylacja

Wentylacja jest niezbędna w wilgotnym pomieszczeniu, takich jak łazienka. Jest to również trudne zadanie, które wymaga dobrego planowania: wybór odpowiedniego wentylatora, właściwej pozycji dla swojej instalacji i radzenia sobie z instalacji elektrycznej. Słaba wentylacja może zostawić swoją łazienkę wilgocią, pleśnią, a nawet może być szkodliwe dla zdrowia. Dobrze wentylowanym łazience jednak jest nie tylko zdrowy łazienka. Ciągłe powietrza może także zapobiegać zarówno rozkład każdego drewnianego wykończenia lub urządzeń i nasycenie izolacji budynku.

14. Idąc zielony

Nawet jeśli osobiście nie obchodzi dzieje zielony jedną lub drugą stronę, na rynku rosną w kierunku tego, więc jest to coś do rozważenia. I istnieje wiele tanich przyjazne opcje dodawania zielony akcent do swojej łazienki: małą toaletę przepływu, który zużywa mniej wody i oszczędza pieniądze na rachunki za wodę; Powłoki o niskiej zawartości lotnych związków organicznych lub nie-VOC; Marnościami wykonane z trwale zebranego drewna; recyklingu blaty powierzchni płytki szklane, itd.

15. Ostateczny czyste

Ostateczna czysty powinna zawierać dokładne czyszczenie wszystkich szafki, wewnątrz i na zewnątrz, uchwyty ductwork, ściany, podłogi, okna i światła. Chociaż często wychodzą na etapie planowania, w przypadku renowacji może warto rozważyć zaciągnięcie sprzątanie co oznacza dodatkowe koszty, które wpływają do budżetu. Jeśli czujesz się na siłach zrobić to sam, może trzeba dodać dzień lub dwa do swojego pierwotnego harmonogramu.

You may also like