Skip to main content

4 Często błędy konstrukcyjne łazienkowe i jak uniknąć

4 wspólne łazienki błędy konstrukcyjne

Większość z nas nie są profesjonalnych projektantów wnętrz, dlatego, że to w porządku, aby zrobić kilka błędów projektowych, od czasu do czasu (to jest najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, prawda?). Jednak nie trzeba żyć ze swoimi missteps zawsze. Często wystarczy kilka drobnych usprawnień, błędy te są łatwo ustalony i wasze wnętrza czują się bardziej wspaniały i funkcjonalny niż kiedykolwiek.

Oto cztery z najczęstszych błędów projektowych łazienka widzimy, jak również prostych kroków, które można podjąć, aby je poprawić. Jeśli zdajesz sobie sprawę, że jesteś winny jeden lub dwa na liście, nie martw się, dokładamy tutaj, aby pomóc.

1. Nie warstw oświetlenie

Ty po prostu rozliczania z napowietrznej oświetlenia w łazience? Jeśli tak, to robisz sobie krzywdę. Warstwowa oświetlenie jest kluczem do stworzenia prawdziwie funkcjonalne pomieszczenie, a łazienka nie jest wyjątkiem. Warstwowa oświetlenie sprawia rutyny pielęgnacyjne, takie jak golenie lub wprowadzenie na makijaż, dużo łatwiejsze.

Dla tych, niepewni co warstwowy układ oświetlenia może wyglądać, oto przykład:

  • Ambient oświetlenie:  Twój istniejących napowietrznych oświetlenia. Rozważyć dodanie dodatkowego oświetlenia zagłębiony rozjaśnić jakieś ciemne kąty.
  • Oświetlenie akcentujące:  Dodatkowy uchwyt wokół lustra lub próżności pomaga procedur pielęgnacyjnych. Jeśli często moczyć się w wannie na relaks, należy rozważyć dodanie urządzenie również tam; jeden, który pozwoli Ci przyciemnić światła, aby stworzyć jakąś atmosferę.
  • Oświetlenie zadanie:  Mniejsze, oświetlone lusterka kosmetyczne mogą również pomóc w pielęgnacji.

2. Wykonywanie przechowywania afterthought

Jak warstwowej oświetlenia, to pomyłka dotyczy zarówno formy i funkcji. Łazienka bez wystarczającej ilości pamięci, aby utrzymać wszystko zorganizowane jest zbyt powszechny. Produkty piętrzyły się wszędzie, dzięki czemu pokój niechlujny wygląd i rozpraszać od projektu.

Nadszedł czas, aby poważnie o przechowywanie. Pierwszym krokiem jest dowiedzieć się dokładnie, co trzeba. Przejść przez procedury z łazienki jak jest i jak najlepiej, aby wskazać gdzie rzeczy zaczynają się załamać. Skupić się na wszelkich punktów, gdzie można znaleźć bardziej sfrustrowany z obecnym układzie, lub kopanie przez niezorganizowanych szuflad, aby znaleźć pozycję, czego potrzebujesz.

Następnie udać się na zakupy do odpowiednich rozwiązań magazynowych ze swoimi obszarów problemowych w umyśle. Oto klucz: nie tylko zdecydować się na najtańszą opcją, utylitarny. Zamiast inwestować w sztukę, która zrobi podwójny obowiązek dodając jakąś wartość estetyczną, takie jak kosze wiklinowe przedstawionych powyżej.

3. niedopasowania terminarz

Spójrzmy prawdzie w oczy: to dość łatwe do niedopasowania osprzętu. Być może ponownie zrobić swoje łazienki kawałek-by-sztukę, tylko realizując w miarę upływu czasu, że coś nie całkiem dodać w projekcie. Na szczęście jednak, jest to również dość łatwo naprawić; który z pewnością można rozwiązać w weekend.

Gdy mamy do czynienia z osprzętem, ważne jest, aby pamiętać, że podczas gdy materiał wybrać dla swoich urządzeń jest klucz, wykończenie może być jeszcze bardziej. Dwa uchwyty, które są wykonane z tego samego materiału ciała, ale gospodarzem różnych wykończeniach, nie będzie pasował. Rozważmy wygląd jesteś po przed zakupem:

  • Polerowane:  polerowane wykończenia są najbardziej nowoczesny, wyposażony w płynną konsystencję oraz wysoki połysk.
  • Szczotkowana lub satyna:  Te wykończenia są najbardziej powszechne, oferując bardziej matowym wyglądzie.
  • Naoliwione:  Niektórzy uważają, ciemniejsze, olej wykończeń być trochę staromodny, jednak działają one dobrze z pewnymi stylami estetycznych, takich jak Toskanii lub francuskiego wzoru kraju.

4. Zapominając o wystroju

Gdy mamy do czynienia z ciasnej przestrzeni, może to być kuszące, aby zrezygnować z wystroju łazienki dla strachu tworzenia bałaganu (patrz projekt łazienki Błąd # 2). Jednak odradzam po to ochotę. elementy ozdobne są często szczegółowe informacje, które pomogą uczynić swój projekt czuć zamierzone, kompletne i osobiste, a nie ściśle utylitarny przestrzeni lub po namyśle.

Rzeczywistość jest taka, że ​​nie trzeba zbyt wiele wystrój zwlec spójny wygląd. Zacznij upewniając wszystkie tkaniny, takie jak ręczniki i maty podłogowe-meczu. Umieść kawałek lub dwie sztuki ściany na wyświetlaczu. Następnie, jeśli masz pokój, warto dodać trochę zieleni lub świece na swojej próżności lub innej płaskiej powierzchni.

Łazienka błędy projektowe stanie się najlepszym z nas, ale to nie znaczy, że nie można uczyć się na swoich błędach i wprowadzić pewne zmiany na lepsze.

 

You may also like