Skip to main content

15-Point kontrolní seznam před zahájením rekonstrukce koupelen

Rekonstrukce koupelny je vzrušující úkol. Ale dříve, než skočí do výběru nejnovější dlaždice nebo vana konstrukce, tam jsou některé méně vzrušující věci, které je třeba, aby váš projekt dopadne tak, jak si to sen. Vzhledem k tomu, renovaci koupelny může být zdrcující, časově náročné a nákladné, jsme připravili jednoduchý kontrolní seznam 15 bodů, aby se ujistil, že váš projekt zůstane na správné cestě a rekonstrukce běží hladce.

1. Rozpočet

Pokud si nevíte, už byste měli vypracovat představu o tom, kolik chcete utratit na rekonstrukci koupelny. Nastavení rozpočtu pomůže vás, jak budete rozhodovat o tom, co zahrnout do předělat. Poté, co jste přišel na to, co můžete strávit a odečte částku přidělenou práci, budete mít jasnější smysl pro to, co můžete strávit na dlaždice, příslušenství a doplňky.

2. čas

Mnoho lidí si myslí, že jsou-li přestavbu malá koupelna bude trvat jen několik dní, nebo v každém případě to bude trvat mnohem kratší dobu, než větší. To není nutně případ. V závislosti na tom, kolik položek se mění v koupelně váš dodavatel bude muset projít všechny stejné kroky jako větší koupelny. Nicméně, plánování odkazuje nejen k vymezení trvání renovačních prací, ale také určité mezistupně, jako například objednávání a včetně obkladů, příslušenství, na míru postavenou marnost nebo skříně, aby se ujistil, že mohou být dodány, pokud je váš dodavatel potřebuje. Plánování času je také velmi důležité pro ty, kteří pouze s jedním sociálním zařízením ve svém domě, protože budou muset zařídit, kde osprchovat a použít toaletu, zatímco koupelně je rozebrán.

 Sekvence 3. práce

Pokud jde o renovaci koupelny tím, že dokončí svou práci v určitém pořadí, můžete ušetřit z mnoha uklidit času a omylů. Ať už jste demolici sheetrock nebo prostě malování, chcete vždy začněte v horní části místnosti. Předělat svůj strop první, stěnami druhé a třetí podlaží, takže si můžete zabránit poškození vašich nových komponent.

4. Skryté problémy

Pokud děláte významný upgrade vaší koupelny zvážit dělá „plnou gut“. Když se provádí profesionální se zkušenostmi jste skončili s nulovým problémy koupelny, která bude fungovat bezchybně a přidat ohromnou hodnotu do svého domova na mnoho let dopředu. V závislosti na věku vašeho domova a jak dobře byl postaven největší skrytý problém se můžete setkat je poškození vodou, a proto pozor na strukturální nedostatky v rámování podlahy, není správně odvětráván instalatérské, staré zkorodované instalatérské, non-vodotěsné dlaždice sprcha / vana obklopuje, atd.

5. styl designu a funkčnosti

Při prvním spuštění se začátek přemýšlením o vzhled, který chcete pro vaši koupelnu. Existuje mnoho faktorů, aby zvážila, jako nátěrové barvy, volby dlaždice, marnostmi, sprchy, vany, vodovodní baterie, atd Je možné získat ohromující velmi rychle, takže začít s nějakým výzkumem. Můžete začít dávat dohromady prvky, které se vám líbí na tom, co se stane konečný návrh koupelny, nebo si mohou vybrat design položku, kterou chcete funkci v koupelně a pak pracovat zbytek koupelnového designu kolem něj.

Design by měl jít ruku v ruce s funkčností, aby zvážila, kteří budou používat do koupelny a jak zvážit případné další prodej domu a také chvilku přemýšlet, jak design koupelny vejde do zbytku domu.

6. Měření

K dispozici jsou 3 hlavní omezení, která ve skutečnosti činí velikost záležitost rekonstrukce koupelen: celková velikost koupelny (obvykle nejmenší místnosti v domě), místo stávajících vodovodních potrubí a elektroinstalací a typických standardních rozměrů koupelen. Proto se ujistěte, že máte správné měření a specifikace, když jdete do obchodu. Více frustrující, než se snaží nakupovat bez měření je skončit nákupu věcí, které se nevejdou.

7. Dodavatel

Najímání smlouvu na teoreticky DIY práci? No, ano, to je chytrá věc se vzhledem ke složitosti práce a obtížné operace spojené (elektrické, obkladačské, instalatérské, atd.) Z tohoto důvodu to nelze přehlížet výhody najímání dodavatele a ušetřit zatížení trápení a času.

8. Sanitární funkce

No rekonstrukce se neobejde bez přestavbu nebo opravy svítidel a vlastnosti, které by mohly velmi dobře podávat samostatné kontrolní seznam sami: sprchový kout, vana, WC, bidet, umyvadlo, vodovodní baterie a sprchové hlavice. Měli byste také aktualizovat nebo opravit své zrcadel a sprchové dveře. Můžete také změnit vzhled vaší koupelny velmi snadno změnou se dveřní kliky, tahy zásuvky a hardware pro sprchové dveře. Pokud máte rozpočet nová sada sprchové dveře může zcela změnit vzhled svého pokoje.

9. skříňky, skladování a regály

Plánování skříně, police a skladování řešení je složité problém ve většině případů. V malých, nepravidelných tvarů místností, jako jsou koupelny, je to ještě víc. Musí být funkční a pojmout všechny své věci při zachování vše snadno dosažitelné, že se musí vejít do dostupného prostoru a vytěžit maximum z toho a na vrcholu toho všeho, co potřebují, aby elegantní vzhled.

10. Stěny a podlaha

Prakticky jakýkoli materiál, může být použit k povrchu stěny a podlahy v koupelně tak dlouho, jak je to vodotěsný, buď přirozeně, nebo pomocí nepropustným povrchem. V závislosti na Vašem rozpočtu a stylu, keramiky, mramoru a žulové dlažby udělat hezký a vysoce odolné podlahové a stěnové plochy pro koupele. U podlahy další možnosti může obsahovat cement (malované nebo obarvené), list vinyl nebo vinylové dlaždice, které jsou levné a vypadají lépe, než dříve. Ať je vaše volba, a to vždy jedno další klíčová kritéria pro výběr vaše koupelna podlahy: trvanlivost a odolnost proti skluzu.

11. Osvětlení

V koupelně může být vyjádřen nepraktické nebo vyloženě nebezpečné bez dostatečného osvětlení, takže plán pro návrh osvětlení, který je funkční a zároveň vytváří atmosféru. Plán pro první maximalizaci přirozené světlo, zatímco pro umělé světlo je dobré, měli byste mít alespoň 4 wattů umělým osvětlením na čtvereční stopu.

12. Příslušenství

I když zdánlivě nevýznamné v širších souvislostech celého projektu, ne přetvořit je kompletní bez nového příslušenství. A překvapivě malé věci jako nové ručníky, praní prádla, mýdlo nádobí, zrcadla, věšáky na ručníky, koupelnové předložky se přidat až do konečného vyúčtování. Pokud jste na rozpočet, budou nové ručníky být lepší než nic.

13. Větrání

Větrání je rozhodující ve vlhkém prostoru, například v koupelně. To je také velmi obtížná, který potřebuje dobré plánování: výběr správné ventilátor, správnou pozici pro jeho instalaci a nakládání s elektroinstalací. Nedostatečná ventilace může opustit své koupelny vlhké, plesnivé a může dokonce poškodit vaše zdraví. Dobře větrané koupelně, však není jen zdravá koupelna. Kontinuální proud vzduchu může také zabránit jednak rozpad jakéhokoli dřevěného obložení nebo svítidel a sytost zateplování budov.

14. Going green

Dokonce i když se osobně nezajímá jít zelené jednu nebo na druhou stranu, na trhu je trendy k tomu tak, že je to něco, aby zvážila. A existuje mnoho rozpočtu přátelské možností pro přidání zelený nádech vaší koupelny: wc nízký průtok, který používá méně vody a šetří peníze na účty za vodu; nízké VOC nebo ne-VOC barvy; Marností vyrobené z trvale vytěženého dřeva; recyklované povrchové desky skleněné dlaždice, atd.

15. Konečné čisté

Konečný čistý by měl zahrnovat důkladné čištění všech skříněk, dovnitř a ven, ductwork, stěny, podlahy, okna a svítidla. Ačkoli často přehlédnout ve fázi plánování, v případě větší renovace, možná budete chtít, aby zvážila smluvní úklidové služby, což znamená dodatečné náklady, které ovlivňují váš rozpočet. Pokud máte pocit, až k dělat to sami, budete muset přidat den nebo dva do původního harmonogramu.

You may also like