Skip to main content

15-Point kontrolný zoznam pred začatím rekonštrukcie kúpeľní

Rekonštrukcia kúpeľne je vzrušujúce úloha. Ale skôr, než skočí do výberu najnovšej dlaždice alebo vaňa konštrukcie, tam sú niektoré menej vzrušujúce veci, ktoré je potrebné, aby váš projekt dopadne tak, ako si to sen. Vzhľadom k tomu, renováciu kúpeľne môže byť zdrvujúce, časovo náročné a nákladné, sme pripravili jednoduchý kontrolný zoznam 15 bodov, aby sa ubezpečil, že váš projekt zostane na správnej ceste a rekonštrukcie beží hladko.

1. Rozpočet

Ak si neviete, už by ste mali vypracovať predstavu o tom, koľko chcete minúť na rekonštrukciu kúpeľne. Nastavenie rozpočtu pomôže vás, ako budete rozhodovať o tom, čo zahrnúť do prerobiť. Potom, čo ste prišiel na to, čo môžete stráviť a odpočíta sumu pridelenú prácu, budete mať jasnejšie zmysel pre to, čo môžete stráviť na dlaždice, príslušenstvo a doplnky.

2. čas

Mnoho ľudí si myslí, že ak sú prestavbu malá kúpeľňa bude trvať len niekoľko dní, alebo v každom prípade to bude trvať oveľa kratšiu dobu, než väčšie. To nie je nevyhnutne prípad. V závislosti na tom, koľko položiek sa mení v kúpeľni váš dodávateľ bude musieť prejsť všetky rovnaké kroky ako väčšie kúpeľne. Avšak, plánovanie odkazuje nielen k vymedzeniu trvanie renovačných prác, ale tiež určité medzistupne, ako napríklad objednávanie a vrátane obkladov, príslušenstva, na mieru postavenú márnosť alebo skrine, aby sa ubezpečil, že môžu byť dodané, ak je váš dodávateľ potrebuje. Plánovanie času je tiež veľmi dôležité pre tých, ktorí len s jedným sociálnym zariadením vo svojom dome, pretože budú musieť zariadiť, kde osprchovať a použiť toaletu, zatiaľ čo kúpeľni je rozobraný.

 Sekvencia 3. práce

Pokiaľ ide o renováciu kúpeľne tým, že dokončí svoju prácu v určitom poradí, môžete ušetriť z mnohých upratať času a omylov. Či už ste demolácii sheetrock alebo jednoducho maľovanie, chcete vždy začnite v hornej časti miestnosti. Prerobiť svoj strop prvý, stenami druhej a tretie podlažie, takže si môžete zabrániť poškodeniu vašich nových komponentov.

4. Skryté problémy

Ak robíte významný upgrade vašej kúpeľne zvážiť robí “plnú gut”. Keď sa vykonáva profesionálne so skúsenosťami ste skončili s nulovým problémami kúpeľne, ktorá bude fungovať bezchybne a pridať ohromnú hodnotu do svojho domova na mnoho rokov dopredu. V závislosti na veku vášho domova a ako dobre bol postavený najväčší skrytý problém sa môžete stretnúť je poškodenie vodou, a preto pozor na štrukturálne nedostatky v rámovanie podlahy, nie je správne odvetrávaný inštalatérske, staré skorodované inštalatérske, non-vodotesné dlaždice sprcha / vaňa obklopuje, atď.

5. štýl dizajnu a funkčnosti

Pri prvom spustení sa začiatok premýšľaním o vzhľad, ktorý chcete pre vašu kúpeľňu. Existuje mnoho faktorov, aby zvážila, ako náterové farby, voľby dlaždice, márnosť, sprchy, vane, vodovodné batérie, atď Je možné získať ohromujúci veľmi rýchlo, takže začať s nejakým výskumom. Môžete začať dávať dohromady prvky, ktoré sa vám páči na tom, čo sa stane konečný návrh kúpeľne, alebo si môžu vybrať dizajn položku, ktorú chcete funkciu v kúpeľni a potom pracovať zvyšok kúpeľňového dizajnu okolo neho.

Design by mal ísť ruka v ruke s funkčnosťou, aby zvážila, ktorí budú používať do kúpeľne a ako zvážiť prípadné ďalšie predaj domu a tiež chvíľku premýšľať, ako dizajn kúpeľne vojde do zvyšku domu.

6. Meranie

K dispozícii sú 3 hlavné obmedzenia, ktoré v skutočnosti činí veľkosť záležitosť rekonštrukcie kúpeľní: celková veľkosť kúpeľne (zvyčajne najmenšej miestnosti v dome), namiesto súčasných vodovodných potrubí a elektroinštalácií a typických štandardných rozmerov kúpeľní. Preto sa uistite, že máte správne meranie a špecifikácie, keď idete do obchodu. Viac frustrujúce, ako sa snaží nakupovať bez merania je skončiť nákupu vecí, ktoré sa nezmestia.

7. Dodávateľ

Zamestnávanie zmluvu na teoreticky DIY prácu? No, áno, to je múdra vec sa vzhľadom na zložitosť práce a ťažké operácie spojené (elektrické, obkladačské, inštalatérske, atď.) Z tohto dôvodu to nemožno prehliadať výhody najímanie dodávateľa a ušetriť zaťaženie trápenia a času.

8. Sanitárne funkcie

No rekonštrukcia sa nezaobíde bez prestavbu alebo opravy svietidiel a vlastnosti, ktoré by mohli veľmi dobre spraviť samostatné kontrolný zoznam sami: sprchovací kút, vaňa, WC, bidet, umývadlo, vodovodné batérie a sprchové hlavice. Mali by ste tiež aktualizovať alebo opraviť svoje zrkadiel a sprchové dvere. Môžete tiež zmeniť vzhľad vašej kúpeľne veľmi ľahko zmenou sa dverné kľučky, ťahy zásuvky a hardvér pre sprchové dvere. Ak máte rozpočet nová sada sprchové dvere môže úplne zmeniť vzhľad svojej izby.

9. skrinky, skladovanie a regály

Plánovanie skrine, police a skladovanie riešenie je zložité problém vo väčšine prípadov. V malých, nepravidelných tvarov miestností, ako sú kúpeľne, je to ešte viac. Musí byť funkčná a pojať všetky svoje veci pri zachovaní všetko ľahko dosiahnuteľné, že sa musí zmestiť do dostupného priestoru a vyťažiť maximum z toho a na vrchole toho všetkého, čo potrebujú, aby elegantný vzhľad.

10. Steny a podlaha

Prakticky akýkoľvek materiál, môže byť použitý na povrchu steny a podlahy v kúpeľni tak dlho, ako je to vodotesný, buď prirodzene, alebo pomocou nepriepustným povrchom. V závislosti na Vašom rozpočte a štýlu, keramiky, mramoru a žulové dlažby urobiť pekný a vysoko odolné podlahové a stenové plochy pre kúpele. Pri podlahe ďalšie možnosti môže obsahovať cement (maľované alebo zafarbené), list vinyl alebo vinylové dlaždice, ktoré sú lacné a vyzerajú lepšie, než predtým. Nech je vaša voľba, a to vždy jedno ďalšie kľúčové kritériá pre výber vaša kúpeľňa podlahy: trvanlivosť a odolnosť proti sklzu.

11. Osvetlenie

V kúpeľni môže byť vyjadrený nepraktické alebo vyložene nebezpečné bez dostatočného osvetlenia, takže plán pre návrh osvetlenia, ktorý je funkčný a zároveň vytvára atmosféru. Plán pre prvú maximalizáciu prirodzené svetlo, zatiaľ čo pre umelé svetlo je dobré, mali by ste mať aspoň 4 wattov umelým osvetlením na štvorcový stopu.

12. Príslušenstvo

Aj keď zdanlivo nevýznamné v širších súvislostiach celého projektu, nie pretvoriť je kompletný bez nového príslušenstva. A prekvapivo malé veci ako nové uteráky, pranie bielizne, mydlo riadu, zrkadlá, vešiaky na uteráky, kúpeľňové predložky sa pridať až do konečného vyúčtovania. Ak ste na rozpočet, budú nové uteráky byť lepšie ako nič.

13. Vetranie

Vetranie je rozhodujúce vo vlhkom priestore, napríklad v kúpeľni. To je tiež veľmi obtiažna, ktorý potrebuje dobré plánovanie: výber správnej ventilátor, správnu pozíciu pre jeho inštaláciu a nakladanie s elektroinštaláciou. Nedostatočná ventilácia môže opustiť svoje kúpeľne vlhké, plesnivé a môže dokonca poškodiť vaše zdravie. Dobre vetrané kúpeľni, však nie je len zdravá kúpeľňa. Kontinuálne prúd vzduchu môže tiež zabrániť jednak rozpad akéhokoľvek dreveného obloženia alebo svietidiel a sýtosť zatepľovanie budov.

14. Going green

Dokonca aj keď sa osobne nezaujíma ísť zelenej jednu alebo na druhú stranu, na trhu je trendy k tomu tak, že je to niečo, aby zvážila. A existuje veľa rozpočtu priateľské možností pre pridanie zelený nádych vašej kúpeľne: wc nízky prietok, ktorý používa menej vody a šetrí peniaze na účty za vodu; nízke VOC alebo nie-VOC farby; Márnosťou vyrobené z trvalo vyťaženého dreva; recyklované povrchové dosky sklenené dlaždice, atď.

15. Konečné čisté

Konečný čistý by mal zahŕňať dôkladné čistenie všetkých skriniek, dovnútra a von, ductwork, steny, podlahy, okná a svietidlá. Hoci často prehliadnuť vo fáze plánovania, v prípade väčšej renovácie, možno budete chcieť, aby zvážila zmluvné upratovacie služby, čo znamená dodatočné náklady, ktoré ovplyvňujú váš rozpočet. Ak máte pocit, až k robiť to sami, budete musieť pridať deň alebo dva do pôvodného harmonogramu.

You may also like