Skip to main content

15-Point Listesi Kişisel Banyo Tadilat Başlamadan Önce

Bir banyo yenileme heyecan verici bir görevdir. Ama son kiremit veya küvet tasarımı seçerek varmadan önce, projeniz bunu hayal gibi olsun çıkıyor böylece dikkate alınması gereken bazı daha az heyecan verici şeyler vardır. Banyo yenileme ezici, zaman alıcı ve masraflı olabileceğinden, biz proje yolda kalır ve yenileme sorunsuz olduğundan emin olmak için basit bir 15 maddelik kontrol listesini hazırladı.

1. Bütçe

Zaten bilmiyorsanız size banyo yenileme harcamak ne kadar istediğimi bir fikir kadar çalışmalıdır. Bir bütçe ayarlama sen tasarlamak ekleyebileceklerinizle ilgili kararlar olarak size yol gösterecektir. Eğer emek ayrılan miktar harcama ne anladım ve eksiltme sonra, sen karo, demirbaşlar ve ekstralar harcayabileceğiniz dair daha net bir anlam gerekecek.

2 kez

Birçok insan küçük bir banyo remodeling eğer sadece birkaç gün sürer, ya yine de bir daha büyük çok daha az zaman alacak varsayalım. Bu her zaman doğru değildir. Tuvalette değişiyor kaç öğe bağlı olarak yüklenici büyük bir banyo gibi tüm adımların aynısını gerekecektir. Ancak, planlama yenileme çalışmaları süresini tanımlamaya değil, aynı zamanda bu tür sipariş ederken ve yüklenici bunları gerektiğinde onlar teslim edilebilir emin olmak için fayans, demirbaşlar, özel olarak oluşturulmuş kibir veya dolapları satın gibi belirli bir ara adımlar sadece ifade eder. onlar bir duş alın ve banyo ayrı alınırken tuvaleti kullanmak düzenlemeler yapmak zorunda kalacaktır olarak zaman planlaması da onların evde tek banyolu olanlar için çok önemlidir.

 3. İnşaat sekansı

belirli bir sırayla işi tamamlayarak banyo yenilenmesi olduğunda temiz Zamana ve hatalar bir çok kendinizi kaydedebilirsiniz. Eğer repainting basitçe sheetrock yıkma ya olsun, her zaman odanın üstündeki başlamak istiyorum. Eğer yeni bileşenlerin zarar görmesini önlemek, böylece üçüncü birinci, ikinci duvarlar ve zemin senin tavan yeni model.

4. Gizli sorunlar

banyonuzda bir temel yükseltme yapıyorsanız “tam gut” yapmayı düşünün. uzmanlığa sahip bir profesyonel tarafından yapılan zaman kusursuz çalışması ve önümüzdeki uzun yıllar evinize büyük değer katacak bir sıfır problem banyo ile bitirmek. Evinizde ve ne kadar iyi sensin su hasarı karşılaşmak, bu nedenle zemin çerçeve yapısal eksiklikler için görünebilir en büyük gizli sorunu yaptırılmıştır yaşına bağlı olarak, düzgün Bacalı değil sıhhi tesisat, eski aşınmış sıhhi tesisat, su geçirmez olmayan kiremit duş / küvet çevreler, vb

5. Tasarım stil ve işlevselliği

Önce banyo için istediğiniz görünüm düşünerek başlangıç ​​dışarı başlatırken. vb boya rengi, kiremit seçimler, bâtıla, duşlar, küvetler, musluklar, bu yüzden bazı araştırma ile başlamak çok hızlı bir şekilde ezici alabilirsiniz gibi göz önünde birçok faktör vardır. Banyoya nihai tasarım haline gelecek ya da banyoda özelliği ve sonra çevresinde banyo tasarımı kalanını çalışmak isteyen bir tasarım öğesi seçebilir ne bir araya içine ister unsurları parçaları birleştirmeye başlayabilirler.

Tasarım yüzden, banyo ve nasıl kullanmak evin nihai bir yeniden satış düşünün ve ayrıca banyo tasarımı evin geri kalanı ile uyum nasıl düşünmek için bir dakikanızı ayırın kim olacağına işlevselliği ile el ele çalışmalıdır.

6. Ölçümler

Banyoda (evde genellikle en küçük odaya) genel boyut, mevcut tesisat boruları ve elektrik telleri ve banyo armatürleri tipik standart boyutlarının yer: gerçekten banyo yenileme boyut maddeyi oluşturan 3 ana sınırlamalar vardır. Bu nedenle mağazaya gittiğinizde doğru ölçümler ve özelliklerini olduğundan emin olun. ölçümler olmadan alışveriş çalışırken daha sinir bozucu sığmayan alım şeyler sona etmektir.

7. Yüklenici

Bir makul DIY iş için bir sözleşme işe? Evet, o işin karmaşıklığını ve ilgili zor operasyonları (elektrikli, fayans, sıhhi tesisat, vb) verilen yapacak akıllı bir şeydir. Bu nedenle bir yüklenici işe avantajlarını ardı ve kendinize sefalet ve zamanın bir yük tutmuyoruz.

8. Su tesisatı donatım ve özellikleri

duş, küvet, tuvalet, bide, lavabo, musluk ve duş kafaları: Hiçbir yenileme yeniden modelleme veya armatürleri ve özellikleri, çok iyi bir ayrı kontrol listesi kendilerini yapabilir tamir olmadan tamamlandı. Ayrıca güncelleyebilir veya aynalar ve duş kapıları tamir etmelidir. Ayrıca duş kapılar için kapı kolları, çekmece çeker ve donanım değiştirerek çok kolay bir şekilde banyo görünümünü değiştirebilirsiniz. Eğer bütçeniz varsa duş kapıları bir dizi yeni tamamen odanızın görünümünü değiştirebilirsiniz.

9. dolapları depolama ve raf

, Dolaplar Planlama raf ve çözümler saklamak çoğu durumda zor bir problemdir. Banyoda gibi küçük, düzensiz şekilli odalarda, hatta daha da güçlüdür. Bunlar kullanılabilir alana sığabilecek ve bunu en iyi şekilde ve hepsi üstüne, onlar şık bakmak gerekir gerekir, işlevsel ve her şeyi kolayca ulaşılabilir tutarken tüm eşyalarını yerleştirmek gerekir.

10. Duvar ve döşeme

Hemen hemen herhangi bir malzeme olduğu sürece, ya doğal olarak ya da geçirimsiz bir kaplama vasıtasıyla, su geçirmez olarak banyo yüzeyi duvar ve zemin için kullanılabilir. Bütçenize ve stil, seramik, mermer, granit fayans bağlı banyoları için yakışıklı ve son derece dayanıklı döşeme ve duvar yüzeyleri olun. çimento (boyanmış ya da lekeli), tabaka vinil veya ucuz ve eskisinden daha iyi bir nokta vinil fayans içerebilir ek seçenekler döşeme için. dayanıklılık ve kayma direnci: Ne olursa olsun seçim, her zaman seçiminde banyo döşeme için bir başka önemli ölçütleri zihin.

11. Aydınlatma

Ayrıca fonksiyonel ve tasarım aydınlatma için planı atmosfer yaratır böylece bir banyo yeterli aydınlatma olmadan pratik ya da düpedüz tehlikeli hale getirilebilir. Yapay ışık için size ayak kare başına akkor aydınlatma az 4 watt olmalıdır tavsiye edilir, oysa ilk doğal ışık maksimize etmek için Planı.

12. Aksesuar

genel projenin büyük resimde görünüşte önemsiz olsa da, hiçbir yeni model yeni aksesuarları olmadan tamamlandı. Ve şaşırtıcı bir şekilde, yeni havlu gibi küçük şeyler, giysiler, sabun yemekler, aynalar, havlu askısı yıkamak, banyo paspasları son fatura kadar eklerim. Eğer bir bütçe ise, yeni el havlusu hiçbir şey daha iyi olacak.

13. Havalandırma

Havalandırma banyo gibi ıslak odasında çok önemlidir. Sağ fan, onun kurulum için doğru konumun seçilmesi ve elektrik tesisatı ile uğraşan: Aynı zamanda iyi planlanması gerekmektedir zor bir iştir. Kötü havalandırma, nemli küflü banyonuzu bırakabilir ve hatta sağlık zarar verebilecek. İyi havalandırılan banyo, ancak, sadece sağlıklı bir banyo değildir. Sürekli hava akışı, aynı zamanda herhangi bir tahta döşeme veya armatürleri çürüme ve bina izolasyonu doygunluk hem de engelleyebilir.

14. Yeşillenen

Kişisel olarak yeşil öyle ya da gidiş umurumda bile, piyasa bu yüzden dikkate almak şey bu doğru popüler. Ve tuvalete yeşil dokunuş eklemek için pek çok bütçe dostu seçenek vardır: Daha az su kullanır ve su faturaları size para tasarrufu, düşük akış tuvalet; -Düşük VOC veya VOC boyalar; sürdürülebilir hasat ahşaptan yapılmıştır vanities; geri dönüştürülmüş cam, seramik yüzeylerinin tezgahı, vs.

15. Nihai temiz

Nihai temiz içinde ve dışında, kanallar, duvarlar, zemin, pencereler ve ışık armatürleri tüm kabini kapsamlı bir temizlik içermelidir. genellikle planlama aşamasında göz ardı rağmen, büyük bir yenileme durumunda bütçenizi etkileyebilir ek maliyetler anlamına gelen bir temizlik hizmeti ile anlaşma yapmayı tercih edebilir. bunu kendiniz yapacak kadar düşünüyorsanız, başlangıçtaki zamanlama için bir gün ya da iki eklemek gerekebilir.

You may also like