Skip to main content

4 Ortak Banyo Tasarımı hatalardan ve Nasıl kaçının

4 Ortak Banyo Tasarımı hatalardan

Çoğumuz zaman zaman birkaç tasarım hataları yapmak tamam, bu yüzden de profesyonel iç tasarımcılar değildir (Doğru, öğrenmenin en iyi yolu?). Ancak, sonsuza kadar yanlış bir adım yaşamak zorunda değilsiniz. Çoğu zaman, sadece birkaç küçük tweaks ile bu hatalar kolayca sabit ve iç zamankinden daha muhteşem ve işlevsel hissediyorum vardır.

Burada gördüğümüz en yaygın banyo tasarım hataları, hem de bunları düzeltmek için alabilir basit adımlardan dört yaşında. Eğer fark varsa yardımcı olmaya-biz merak etmeyin, bir ya da listedeki ikisinin suçlusun.

1. katman Değil aydınlatma

Banyonuzda sadece üstten aydınlatma ile yerleşme mı? Eğer öyleyse, kendinize bir kötülük yapıyoruz. Katmanlı aydınlatma gerçekten işlevsel bir oda yaratmanın anahtarı olduğunu ve banyo istisna değildir. Katmanlı aydınlatma tımar rutinleri, bu tür tıraş olarak ya, çok daha kolay makyaj koyarak yapar.

katmanlı bir aydınlatma düzeni nasıl görünebileceğini emin olanlar için, burada bir örnek:

  • Ortam aydınlatma:  Mevcut havai aydınlatma. Bir karanlık köşe aydınlatmak için ek gömme aydınlatma eklemeyi düşünün.
  • Vurgu aydınlatma:  ayna veya makyaj etrafında ek bir fikstürü tımar rutinleri ile yardımcı olur. Sık sık dinlenmek için küvet emmek Eğer orada da bir fikstür eklemeyi düşünün; Bazı ambiyans yaratmak için ışıkları loş sağlayacak Bir.
  • Görev aydınlatma:  Daha küçük, yanan güzellik aynaları da Tımar yardımcı olabilir.

2. yapma depolama sonradan

katmanlı aydınlatma gibi bu hata biçim ve işlevlere etkiler. her şeyi organize tutmak için yeterli depolama alanı olmadan bir banyo çok yaygın. Ürünler tasarımdan oda görünüm dağınık ve dikkat dağıtıcı hale yerde yığılmış olsun.

Bu depolama konusunda ciddi olma zamanı. İlk adım, ihtiyacınız tam olarak ne olduğunu bulmak. olduğu gibi banyonuza ile rutinleri üzerinden gidin ve işler yıkmak başlar yerlerini belirlemeye elinizden geleni yapın. Kendinizi mevcut düzen ile sinirli almak veya size gereken bir öğe bulmak için örgütsüz çekmeceler ile kazma bulmak herhangi noktalarda odaklanın.

Daha sonra, düşünülerek problem alanları ile uygun depolama çözümleri için alışverişe gidin. İşte anahtarlar: sadece en ucuz, faydacı seçeneği tercih etmeyin. Bunun yerine, yukarıda gösterilen hasır sepetler gibi bazı estetik değeri, ekleyerek çift görev yapacak bir parça yatırım.

3. Uyum sağlamama eşyalar

Kabul edelim: Bu demirbaşlar uyumsuzluğu oldukça kolay. Yalnızca bir şeylerin tasarımınızda kadar ekleyin vermedi zamanla fark, banyonuz parça-by-parça yeniden yapmış olabilir. Neyse ki, ancak, oldukça kolay bir düzeltme de var; Kesinlikle bir hafta sonu ele alınabilir bir.

armatürleri ile uğraşırken, size armatürleri için seçim malzemesi anahtar iken, bitiş daha çok olabileceğini hatırlamak önemlidir. Aynı vücut malzemeden yapılmış, henüz farklı bitirir barındırmak olan iki fikstürler, uymaz. Eğer satın alma öncesi peşinde olduğunuz göz düşünün:

  • Cilalı:  Cilalı bitirir en modern pürüzsüz bir doku ve yüksek parlaklık özellikli arıyoruz.
  • Fırçalı veya saten:  Bu bitirir mat bir görünüm daha fazlasını sunan, en yaygın olanlarıdır.
  • Yağlı:  Bazı koyu düşünün, bir eski moda, ancak, Toskana veya Fransızca Ülke tasarımı gibi bazı estetik stilleri ile iyi çalışmaz küçük olması bitirir yağlanmış.

4. dekora hakkında unutmak

Sıkı bir boşlukla uğraşırken, dağınıklığı oluşturmak korkusuyla banyo dekoru vazgeçmek için cazip olabilir (banyo tasarımı hata # 2). Ancak, bu dürtü takip öneriyoruz. Dekor öğeler genellikle tasarım oldukça sıkı faydacı boşluk veya sonradan daha, kasıtlı, tam ve kişisel hissettirmek yardımcı olabilir detaylar.

gerçeklik birleşmiş bir görünüm koparmak için çok fazla bir dekor gerek kalmamasıdır. emin olmakla başlayın tüm tekstil-böyle havlu ve paspaslar-eşleşme olarak. Ekranda duvar sanat eseri ya da iki koyun. Eğer herhangi bir oda varsa Ardından, senin makyaj veya başka düz yüzeye biraz yeşillik ya da mum eklemeyi düşünün.

Banyo tasarım hataları bize iyi olur, ama bu sizin hatalarından ders ve daha iyi için bazı değişiklikler yapmak anlamına gelmez.

 

You may also like