Skip to main content

4 En Yaygın Salon Hatası (ve bunları düzeltmek için nasıl)

ve ayrıca en ciddi iç tasarım bazı hatalarından üreme alanı – Bugünlerde salon evin en önemli odalarından biridir. Neyse ki, konuyla olmadığını kanepeler duvarları kaplayan veya sıkı işlevsellik lehine estetiğini görmezden gelerek bu sorunların çoğu da oldukça kolay düzeltme olması.

Eğer bir ya da iki salon hatalar suçlu olabilir düşünüyorsanız, okumaya devam. Biz nasıl, el altında sorunu tanımlamak çalışmıyor bunun nedenini ve ne kadar gerekli değişiklikler bir sonraki seviyeye tasarım getirmek için yapmak size öğretmek göstereceğiz. Bazen küçük ayarlamaların fark yaratabilir.

Yanlış anlaşılma oranı

Oranı iç tasarım önemli unsurlardan biridir. Esasen, bu kavram odasında ürün birbirleriyle ilişkili olduğu şekilde aşağı kaynar. İdeal olarak, odanın her bileşen görsel olarak ilginç şeyler tutmak, henüz hala uzay düzgün birleşik hissettirmek için bir araya gelip şekil ve boyut olarak değişmektedir.

Bunu yapmak için, çoğu tasarımcı altın oran kullanır. : 3 oranında Bu denklem 2 tutulmuş zaman mobilya düzenlemeleri en estetik olduğunu söylüyor. Örnek olarak yukarıdaki resim çekin. Bunu üçte ikisini koltuğun uzunluğu ve üçte ikisini alan halı genişliği olan bir kanepe sehpa ile donatılmıştır göreceksiniz. Kendi tasarımı bu oranlara ayna hedefleyin.

Muhtemelen bu ifadeyi çekmek için herhangi cetvelleri patlak gerek kalmayacak. Uygun oranlarını bulmak için algı kullanın. Eğer uzay düzenlemek gibi, bu set-up hissediyorsun nasıl yakın ilgi. bir şey hissederse size daha rahat hissedene kadar “kapalı” düzenlemesi ile oynayabilir. Bu noktada, sizin oranları muhtemelen sırayla olacaktır.

düzeninde telefon etme

Hepimiz bütün mobilya odanın ortasında bir kavernöz boşluk bırakarak duvarlara karşı itilen bir oturma odası ya da iki gördüm. Başlangıçta bu oda daha büyük hissettirmek için harika bir yol gibi görünse de, sonuçta dengeyi kapalı duygu boşluk bırakır. Aynı zamanda büyük ölçüde kullanılabilir alan miktarını sınırlar.

Bu durumda, daha doğrusu kılavuz olarak duvarları kullanmak yerine, hedefiniz mobilya ile ayrı gruplaşmalar oluşturmak olmalıdır. Böyle bir şömine, bazı yerleşik ins, hatta oldukça büyük bir televizyon ekranı olarak – – oda için bir odak noktası seçerek başlayın ve o nokta etrafında düzenlemeyi kurmak.

Çoğu salon tasarımları bu ana gruplama etrafında ortalanır. Ancak, bu sadece bir olmak zorunda anlamına gelmez. Bir okuma köşesi veya çalışma masası gibi – – kendilerine ait bir gruplaşma bu öğeleri düzenlemek ikincil işlevi vardır bir alanı oluşturmak için yeterli alan varsa. Önemli olan bu kasıtlı odasında öğelerin geri kalanı ile çalışmak için yerleştirilmiştir sanki her bir mobilya parçası hissediyor olmasıdır.

senin katmanlarını ihmal

Bugünlerde, oturma odası evlerimizde en çok kullanılan alanlarda bazılarıdır. Biz geri tekme rahatlayın ve uzun bir günün ardından dinlenmek için nereye Onlar konum. Bu odalar haline gelmiştir Ancak, giderek daha “yaşamış içinde,” onlar da uzay sonuçta eksik hissediyor ölçüde formda üzerinde fonksiyonunu öncelik kurbanı oldum.

uzay o estetik dokunuş eksik olduğunda, etkili katman hayata geri getirmekten anahtarıdır. Tam bir tasarım, aşağıdaki elemanların bir kombinasyonu ile elde edilmektedir:

  • Duvar kaplamaları:  Boya, duvar kağıdı
  • Döşeme:  Ahşap, halı, vinil
  • Mobilya :  Yatak, sandalye, masa
  • Tekstil :  Yastıklar, battaniye, alan kilim, yatak
  • Aydınlatma : Gezer ışıklar, masa lambaları, ortam özellikleri
  • Duvar asma:  Fotoğraflar, sanat eserleri, aynalar
  • Dekor öğeler:  Çiçekler, sehpa kitap, tchotchkes

Yapabileceğiniz en iyi şey odanın etrafına bak ve tasarım eksik herhangi tabakaların stok almaktır. Sonra zaman içinde dahil etmek gayret. Eğer öğeler eklemek gibi, şekil, boyut ve dokular çeşitli gelir öğeleri seçmek için emin olun, bu nedenle de ek bir görsel ilgi faydasını göreceksiniz.

birlik unutulması

Bazen bizim oturma odaları biz yıllar ziyade tek ve kesin tarzı açıklamada üzerinde topladığım tasarım öğelerinin koleksiyonları haline gelebilir. o hane ya da birkaç hamle birleştirerek bir sonucudur olsun, birlik dokunmatik tüm bir arada bile en eklektik tasarım getirmek için harcadığınız genellikle.

Bu durumda, renk gizli silahtır. Yukarıdaki fotoğrafın bakmak ve öğelerin büyük çoğunluğu aynı renk paleti içinde kalan Dikkat edilmesi gereken ikinci bir atın. Sen bile, o kadar eşleştirme birlikte oda çekin yardımcı olabilecek birkaç koordine tonları ekleyerek bir hayranı değilseniz. renk Engelleme, ayrıca ortak bir konu başlığı oluşturmak için desen veya doku kullanabilirsiniz.

Şimdi bizim oturma odalarında kez giderek artan miktarlarda harcama olduğunuzu, tasarım önemi daha büyük bir düzeyde almıştır. Bunu göz önünde bulundurarak, bunun yıllardır bu boşluk musallat olan gaf bazı ötesine geçmenin zamanı olduğunu düşünüyoruz. Biz en yaygın salon hataları ve bunların nasıl düzeltileceği bazılarını açıkladık. onları okuyun ve kendi iç bölgelere doğru keskin bir göz atın. Bazen birkaç küçük değişiklik tüm bu tamamen görünümünü yenilemek için ihtiyaç duyulan vardır.

You may also like