Skip to main content

Güzel Salon Aydınlatma Fikirler

Bir Living Room Aydınlatma

Ortam, görev ve şive: Oturma odaları aydınlatma üç tip gerektirir. Ortam ışığı genel aydınlatma ile oda, görev aydınlatma belli çalışma bölgelerine ışık yönlendirir sağlar ve vurgu ışıkları belirli nesneleri vurgulamak. temel gereklilikleri içinde seçeneklerden bir dünya vardır. Daha bastırılmış bu Jonathan Adler odası, falan gibi eğlenceli bir şeyler isteyin, her zevke ve ayar için oda aydınlatma fikirleri yaşayan neredeyse sonsuz kaynağı var.

Bir Sağlam Çeşitler

Odada farklı noktalarına yerleştirilen aydınlatma farklı türde bir karışımı, uygun bir oturma odası aydınlatma düzeni yaratmak için esastır. Eğer Londra’nın Cheyenne Terrace bu odada görmek eğiliminde ilk şey, merkezi beyanı ışık fikstür iken, üç masa lambaları, tek katlı lamba, beş saksı ışıkları ve pencere tarafında tavanda bir vurgu ışığı da vardır oda. Hepsi gölgelerin özgür bir katmanlı ve sağlam aydınlatma düzeni oluşturmak için birleştirir.

İkisi bir arada

o havai (ortam) aydınlatma söz konusu olduğunda, her zaman iki farklı türde kullanmak için harika bir fikir. bir geçiş asılı fikstürü odanın ortasında bir oturma alanı vurgular iken Su Hodges İç tarafından bu zarif oturma odasında, saksı ışıkları, ışığın çoğunluğu (tavan arasında yayılmış olan) sağlarlar.

Birden Fikstür

Büyük bir odada, tek havai fikstürü yeterli olmayabilir. Çoğu durumda, saksı ışıkları iyi bir çözüm olmakla birlikte, gömme aydınlatma sizin için değil eğer bir ihtimal daha var. Tasarımcı Kari Wilbanks burada yaptığı gibi, odanın boyunca birden demirbaşlar asılı düşünün. Onlar bu bakış çalışmasını sağlamak için anahtar temiz siluetleri var ve bir ızgara üzerinde ziyade tavan boyunca rastgele noktalar onları asmak için oldukça basit armatürleri ile sopa etmektir.

Tavan Accent

Bir tavan çevresinde Aydınlatma vurgu ışığı yanı çoğu oturma odaları için yaygın değildir benzersiz bir ayrıntı sağlayabilir. Sadece Yaratıcı Batı Architects Bu odada bulunanların vurgu ışığı tavana mimari detaylarını vurgulamak yapar, ancak bu sofistike boşluğa şıklık bir aura ekler. oda aydınlatma fikirleri yaşayan söz konusu olduğunda, kutunun dışında düşünmek korkma.

Bir Arc düşünün

Hiçbir tavan ışıkları? Sorun değil! Hala yay zemin lamba ile merkezi ışık kaynağı oluşturabilir. Lambaların Bu türler hakkında yay kimse derini yürürken onların duydum, ama kabul yerleşiminde önemli olduğunu çarpmak etmesini sağlamak için, oldukça yüksek genellikle. Bu lambalar oldukça modern unutmayın ve çağdaş ortamlarda iyi çalışır.

heykel Aplikleri

benzersiz aplikler ile cesur bir açıklama yapın. Disk Interiors tarafından bu odada modern aplikler ışık yönlendirildiği nerede kullanıcı boyutunu değiştirmek, hem de izin ayarlanabilir. Daha da önemlisi, uzay için modern sesi setleri benzersiz, heykel eleman sağlar.

Dahili Accent

Yerleşik raf olan harika bir şekilde dahil vurgu ışıkları özel objeler ve aksesuarları vurgulamak için. Juliette Byrne bu odada, göz derhal bir aydınlık ve güzel odak duvar için yapım yaktı raflara çizilir.

Görsel Denge

Bir kanepenin her iki uçta bir uç tablo olması güzel olsa da, olası (veya tercih) her zaman değil. Böyle bir durumda Barbara Brown Photography Bu fotoğrafı nezaket burada görüldüğü gibi hala bir tarafta bir masa lambası, diğer tarafta bir zemin lamba kullanılarak görsel olarak dengeli bir görev aydınlatma olabilir. kanepenin her iki tarafında oturan Bu şekilde insanlar ışığın eşit miktarda olsun.

Karıştır ve Eşleştir

Oturma odaları farklı ışık kaynaklarının çok ihtiyaç duyan, ama hepsi eşleşmesi gerekir diyerek bir kural yok. avize ve aplikler klasik, ama masa lambaları modern SFA Design tarafından bu odada Bildirimi. Eski ve yeni Karıştırma böylece stilleri ve dönemler karıştırmak korkmayın, bir oda karakter ve kişilik gerçek bir fikir vermek için harika bir yoldur.

Bir Bildirimi Armatür asın

yüksek tavanlı odalar Yaşayan süslemek için zor ve hafif olabilir. Yüksek tavanlı en yapabilmek için bir take-bildirim tarzında geniş bir orta fikstür düşünün. yüksek tavanlı odalarda demirbaşlar asılı anahtarı emin onlar yeterince düşük olan onlar onlar gibi oda konum parçası hissediyorum ve bakmak ve onları görmek için boyun ağrılarını zorunda kalmamasıdır yapmaktır. Robert Dana Design tarafından bu salonda Sputnik avize o oturma alanının bir parçası gibi hissediyor yeterince büyük ve düşük yeterlidir.

Üst Düzeye Uzay ve İşlevi

tavan fanı ile bir ışık fikstür Penye alanı ve fonksiyonu maksimize için harika bir yol olabilir. tavan vantilatörleri kesinlikle onlar eskisi kadar popüler olmasa da, sıcak iklimlerde bazen gereklidir. Aksine aşırıya çalışıyor ve havai ışıkları ve fanlar hem yüklemek yerine, alanını maksimize etmek için iki-bir-arada seçenekleri göz önünde bulundurun. Bu ortalarında modern odasında, eski moda tavan vantilatörleri götürsen.

Mimari Ayrıntıları vurgulayın

gömme ya da şerit aydınlatma ile, mimari ayrıntıları işaretleyin. K2 Design tarafından bu canlı odada, zarif tavanlar onların güzel ayrıntılara dikkat çağıran vurgu aydınlatması ile vurgulandı.

İçgüdülerine güven

o is biraz eğlenmek ve üslup içgüdülerine güven yapılacak en önemli şey aydınlatma oturma odası gelince. Jonathan Adler bu odada ışıkları tüm biraz vahşi olsa da, bunlar bu eğlenceli, eklektik odanın bir parçası olarak güzelce birlikte çalışırlar.

You may also like