Skip to main content

5 spôsobov, ako získať Zen Obývačka

Merriam-Webster opisuje zen ako “stav pokoja pozornosti, v ktorých sú niečí akcie vedené intuíciu skôr než vedomým úsilím.” Z hovorovej pohľade na Západe, sme sa všeobecne používajú na opis čokoľvek, čo je v pokoji, pokojný, jednoduchý a upokojujúce, a to najmä pokiaľ ide o dizajn interiérov. Zen priestory sú tiež zvyčajne definovaná odlišne japonskej dizajnové estetiky, rovnako ako skalky a tatami podlahy. Pokiaľ máte radi všetko Zen, môže sa hľadajú spôsoby, ako začleniť zen v centrálnych priestoroch svojho domova. Čítajte ďalej a dozviete, ako sa dostať Zen obývacia izba.

Indoor Zen záhrada

Keď si ľudia myslia Zen, zvyčajne majú na mysli Zen záhrady. Ale nepredpokladajte, že len preto, že má slovo záhrady v tom, že musí byť vonku. Unikátny obytný priestor na fotografiu vyššie stavia záhradný právo Zen v domácnosti. Vzhľadom k tomu, zenovej záhrady sa zvyčajne skladajú z piesku, kameňa alebo štrku, sú ľahko nasadiť v interiéri, pretože nemajú udržiavanie prirodzeného života rastlín. Váš Zen záhrada môže byť aj viac ako výstavy: Môžete tiež zamyslene hrable Zen záhradu bez ohľadu na to, aké je počasie vyzerá vonku.

Chic sochy Budhu

Zen sám je založený na type budhizmu z Japonska. Z tohto dôvodu je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako získať Zen obývacia izba je nájsť elegantný reprezentácie Budhu. Pridaním tohto prvku do miestnosti, vám umožní vytvoriť Zen ohnisko.

Ako Zen vám ísť od toho je úplne na vás. Je to príjemný spôsob, ako pridať prvok zenu, aj keď sa nepozeráte ísť drastické so svojím dizajnom plány. Aj výber elegantný diletantský postavu ako na fotografii hore vám umožní zachovať priestor modernejšie, či je to štýl, ktorý sa chystáte pre.

Kombinovať Zen s inými štýlmi

Vyššie uvedené tipy navrhnúť spôsoby, ako začleniť zen do moderných štýlovosť, ale Zen tiež dopĺňa rustikálne priestor, vytvára rustikálny elegantné atmosféru. Stačí si vziať snímku hore niečo tak jednoduchého ako zemitých tónoch svetlo dodáva priestoru voľné, prírodné Zen atmosféru.

Zen je zvyčajne spojená s prírodnými prvkami, takže páry štýlu dobre s rustikálnymi prvkami, ako trámy, drevené podlahy s textúrou a rytiny. Ak je to možné, spojiť štýl s otvoreným výhľadom do prírody. Ktorý vytvára ešte väčší rustikálne, prírodné a upokojujúcu Zen atmosféru.

Otvorené pre Zen vonkajšie priestory

Samozrejme, že nie všetky vaše Zen vlastností musí byť v obývacej izbe sám. Stačí otvoriť svoju izbu na Zen skalka alebo majú okná pohľad na jeden môže vytvoriť zmysel pre zenu. Je to jednoduchý spôsob, ako pridať vizuálny štýl do obývacej izby Zen bez inštalácie plnohodnotnú Zen záhradu u vás doma.

To je tiež dobrý nápad pre minimalistických či prechodných priestoroch. Upokojujúce povaha zen garden párov štrkom na báze dobre minimalistický štýl, a samotná Zen záhrada je tradičným prvkom, ktorý pridáva záujem prechodného priestoru.

Začleniť ázijské konštrukčné prvky pre Zen obývacia izba

Vzhľadom k tomu, Zen má svoje korene v Japonsku, môžete zvážiť použitie tradičné japonské architektonické prvky vo vašej obývačke. Na fotografii hore je vlastne konštrukcia z domu v Kjóte. Ale tradičné tatami podlahy a papierové dvere sú veľké zdroje inšpirácie pre váš vlastný návrh projektu v obývacej izbe.

Ak sa zaviazať, že tento štýl robí nervózny, môžete si vybrať jeden alebo dva prvky, ktoré ju naznačujú. Skúste nainštalovať jeden papier posuvné dvere. Alebo umiestniť tatami uprostred obývačky. Dalo by sa tiež vziať do úvahy ďalšie prvky, ako sú japonské koi ryby alebo krátke nohami stola, tiež volal chabudai. My sme sa vzťahuje mnoho spôsobov, ako začleniť v japonskom štýle do vášho domova, ak ste chuť na ďalšiu inšpiráciu.

Majte na pamäti, že cieľom konštrukčných prvkov Zen je pridanie pocit pokoja do obytných priestorov – takže snažte sa zdôrazniť, ako sa rozhodnúť, ako sa začleniť! Existuje veľa možností pre dosiahnutie tohto upokojujúce estetiku, či chcete ísť veľké alebo podhodnotené.

You may also like