Skip to main content

Krásny obývacia izba osvetlenie Myšlienky

Osvetlenie obývacia izba

Obývacie izby vyžadujú tri typy osvetlenia: ambient, úloha, a akcent. Okolitého svetla poskytuje izba s celkovým osvetlením, osvetlenie úloha smeruje svetlo na niektorých pracovných zón, a prízvuk osvetlenie zvýrazniť určité objekty. V rámci týchto základných požiadaviek je svet možností. Či už chcete niečo zábavného páči tento pokoj od Jonathan Adler, alebo niečo viac utlmené, je tu prakticky nekonečný prísun obývačka osvetlenie nápady pre každý vkus a nastavenia.

robustný Sortiment

Kombinácia rôznych typov osvetlenia, ktoré na rôznych miestach v miestnosti, je zásadný pre vytvorenie účinného systému obývačka osvetlenia. Kým prvá vec, ktorú majú tendenciu vidieť v tejto miestnosti v londýnskom Cheyenne terasa je ústredným vyhlásenie svietidlá, sú tu aj tri stolové lampy, jedna stojaca lampa, päť hrniec svetla, a prízvuk svetla v strope na strane okenného izba. Všetci dohromady vytvárajú vrstvené a robustný systém osvetlenia, bez tieňov.

Dva v jednom

Pokiaľ ide o režijné (okolitého) osvetlenia, je to vždy dobrý nápad použiť dva rôzne druhy. V tomto elegantnom obývacej izbe Su Hodges Interiors, hrniec svetlá poskytujú väčšinu svetla (čo je šíri po strope), zatiaľ čo prechodné závesné svietidlo zdôrazňuje posedenie v centre miestnosti.

niekoľko svietidlá

Vo veľkej miestnosti, jeden spätný Svietidlo nemusí stačiť. Vo väčšine prípadov, pot svetlá sú dobrým riešením, ale v prípade, zapustené osvetlenie, nie je pre vás je tu ďalšia možnosť. Zvážte visí niekoľko svietidiel v celej miestnosti, ako designer Kari Wilbanks tu urobil. Sú kľúčom k tomu, že tento pohľad práca je držať s pomerne jednoduchých prípravkov, ktoré majú čisté siluety, a zavesiť na mriežke, nie v náhodných miestach po celom strope.

stropné Accent

Osvetlenie po obvode stropu môže poskytnúť bodové osvetlenie rovnako jedinečný detail nie je spoločné pre väčšinu obývacích izieb. Nielenže zdôrazňujúce svetlo v tejto miestnosti od Creative západných architektov zvýraznenie architektonických detailov stropu, ale pridáva auru elegancie tejto sofistikované vesmíru. Pokiaľ ide o obývacia izba osvetlenie nápady, nebojte sa myslieť mimo krabici.

Zoberme si Oblúk

Žiadne stropné svietidlá? Žiaden problém! Stále môžete vytvoriť centrálny svetelný zdroj s oblúk stojaca lampa. Oblúky na tieto typy žiaroviek sú zvyčajne pomerne vysoká, čo zaisťuje, že nikto nebude naraziť ich počul pri chôdzi pod ním, ale považovaný za umiestnenie je stále dôležitejšie. Majte na pamäti, že tieto lampy sú veľmi moderné a fungujú najlepšie v súčasnom nastavení.

sochárske pevnôstky

Robiť odvážne tvrdenie s unikátnymi svietnikov. Moderné svietidlá v tejto izbe kotúčovými Interiéry sú nastaviteľné, čo umožňuje užívateľovi meniť veľkosť, ako aj keď je smerovaný svetlo. Ešte dôležitejšie je, že poskytuje jedinečný, skulpturálne prvok, ktorý nastavuje moderné tón priestoru.

vstavaný Accent

Vrátane prízvuk svetla vo vstavanej polica je skvelý spôsob, ako upozorniť na zvláštne predmety a doplnky. V tejto miestnosti z Juliette Byrne, oko je okamžite upozorniť na rozsvietených políc, čo pre jasný a krásny fokálnej múru.

vizuálne Balance

Aj keď je to pekné mať stolíku na oboch koncoch pohovkou, nie je vždy možné (alebo lepšie). Ak je to váš prípad, môžete ešte opticky vyrovnanej úloha osvetlenia pomocou stolové lampy na jednej strane a stojacie lampu na druhej strane, ako je vidieť tu v tomto Snímok Barbara Brown Photography. Týmto spôsobom ľudia sedia na oboch stranách pohovky získať rovnaké množstvo svetla.

Pomiešaj a vyber

Obývacie izby vyžadujú mnoho rôznych svetelných zdrojov, ale neexistuje žiadne pravidlo hovorí, že všetci majú na zápas. Všimnite si v tejto miestnosti pomocou SFA dizajnu, že luster a pevnôstky sú klasické, ale lampy stolové sú moderné. Miešanie staré a nové, je to skvelý spôsob, ako dať izbe skutočný zmysel pre charakter a osobnosť, takže sa nemusíte báť mix štýlov a epoch.

Zavesiť vyhlásenie fixácia

Obývacej miestnosti s vysokými stropmi môže byť ťažké vyzdobiť a svetlo. Aby sa čo najviac z vysokého stropu do úvahy veľký centrálny svietidlo v odberu oznámení štýle. Kľúčom k zavesenie svietidiel v miestnostiach s vysokými stropmi, je, aby sa ubezpečil, že sú dostatočne nízke, že sa cíti, ako by boli súčasťou miestnosti a nemusíte namáhať krk pozerať a vidieť. Sputnik luster v tomto obývačke Robert Dana Design je dostatočne veľká a dostatočne nízka, že sa cíti ako súčasť posedením.

Maximalizovať priestor a funkcie

Česanie luster stropný ventilátor môže byť skvelý spôsob, ako maximalizovať priestor a funkciu. Kým stropné ventilátory sú určite nie je tak populárny ako kedysi, v teplejších klimatických sú niekedy nevyhnutné. Skôr než sa snažiť, aby to preháňať a inštalácia oboch stropných svetiel a fanúšikov, zvážte dva-in-one možností maximalizovať priestor. V tejto polovici storočia moderné izby, staromódny stropné ventilátory vošli dovnútra.

Zvýraznenie architektonických detailov

Zvýraznenie architektonických detailov so zapusteným alebo pásu osvetlenia. V tomto obývačky K2 dizajn, nádherné kazetové stropy, ďalej zhoršuje ich bodové osvetlenie, ktoré upozorňuje na svojich krásnych detailov.

Veriť svojim inštinktom

Pokiaľ ide o obývacia izba osvetlenie najdôležitejšia vec urobiť, je mať trochu zábavy a veriť svojim inštinktom štylistické. Kým svetla v tejto miestnosti od Jonathan Adler sú všetci trochu divoký, pracujú spoločne krásne ako súčasť tejto zábavnej, eklektický miestnosti.

You may also like