Skip to main content

5 sposobów, aby uzyskać Zen Living Room

Merriam-Webster opisuje Zen jako „stan spokojnej uważności, w którym czyjeś działania kierują się intuicją, a nie świadomego wysiłku.” Z potocznego punktu widzenia Zachodu, ogólnie używamy go do opisania tego, co jest spokojny, spokojny, proste i kojące, zwłaszcza jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Zen przestrzenie są też zwykle określa wyraźnie japońskiej estetyki wzornictwa, jak ogrodów skalnych i podłogi maty tatami. Jeśli kochasz wszystko Zen może być poszukiwanie sposobów zawierają Zen w centralnej przestrzeni domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uzyskać Zen salonem.

Kryty ogród Zen

Kiedy ludzie myślą Zen, zazwyczaj myśleć Zen ogrodów. Ale nie należy zakładać, że tylko dlatego, że ma ogród słowo w nim, musi być na zewnątrz. Unikalna przestrzeń życiową na zdjęciu powyżej stawia prawo ogród Zen w domu. Od Zen ogrody są zazwyczaj składa się z piasku lub żwiru, kamienia, są one łatwe do wprowadzenia w pomieszczeniach, ponieważ nie mają utrzymanie naturalnych roślin. Twój ogród Zen może być również więcej niż koncert: Można również zamyśleniu grabie Zen ogród bez względu na pogodę wygląda na zewnątrz.

posągi Buddy Chic

Sam Zen jest uziemiony w rodzaju buddyzmu z Japonii. Z tego powodu, jeden z najprostszych sposobów, aby dostać się z salonu Zen jest znalezienie chic reprezentacji Buddy. Dodanie tego elementu do pokoju pozwala na tworzenie Zen punkt kontaktowy.

Jak Zen przejść stamtąd zależy wyłącznie od Ciebie. Jest to dobry sposób, aby dodać element Zen, nawet jeśli nie zamierzasz iść drastyczny z planów projektowych. Ponadto, wybierając elegancki pretensjonalnymi postać jak na zdjęciu powyżej pozwala zachować przestrzeń bardziej nowoczesny, czy to jest styl idziesz do.

Zen połączyć z innymi stylami

Powyższe wskazówki sugerują sposoby włączenia Zen w nowoczesne stylizacje, ale także uzupełnia Zen rustykalne przestrzenie, tworząc rustykalny elegancki klimat. Wystarczy zrobić zdjęcie powyżej: Coś tak prostego jak światło kolorach ziemi daje przestrzeń luźne, naturalne Zen atmosferę.

Zen jest zazwyczaj związana z naturalnych składników, a więc w stylu pary dobrze zrębowe elementów, takich jak belki stropowe, teksturą parkietu i rzeźbione techniki. Jeśli to możliwe, połączyć styl z otwartym widokiem natury. Że tworzy jeszcze bardziej rustykalny, naturalny i kojący klimat Zen.

Otwarty na Zen zewnątrz pomieszczeń

Oczywiście, nie wszystkie firmy Zen funkcje muszą być w samym salonie. Po prostu otwierając swój pokój na Zen ogród skalny lub posiadające widok z okna jednego mogą tworzyć poczucia Zen. Jest to łatwy sposób, aby dodać styl wizualny do salonu Zen bez instalowania pełnoprawnym ogród Zen w swoim domu.

Jest to również dobry pomysł dla minimalistycznych przestrzeniach lub przejściowych. Kojący charakter żwiru oparte Zen par ogrodowych oraz z minimalistycznym stylu, a sam ogród Zen jest tradycyjnym elementem, który dodaje oprocentowanie do przestrzeni przejściowej.

Włączenie azjatyckich elementów projektu do salonu Zen

Od Zen ma swoje korzenie w Japonii, można rozważyć użycie tradycyjnych japońskich elementów architektonicznych w salonie. Na zdjęciu powyżej jest faktycznie konstrukcja z domu w Kioto. Ale tradycyjne podłogowe tatami oraz papierowe drzwi są doskonałym źródłem inspiracji dla własnego projektu konstrukcji salonie.

Jeśli zobowiązując się do tego stylu sprawia, że ​​nerwowy, można wybrać jeden lub dwa elementy to sugerować. Spróbuj zainstalować jeden papier drzwi przesuwne. Lub umieść matę tatami w środku salonu. Można również rozważyć inne elementy, takie jak japońskie koi ryb lub stole krótkimi nogami, zwany także chabudai. Omówiliśmy wiele sposobów na włączenie japoński styl do Twojego domu, jeśli masz ochotę więcej inspiracji.

Pamiętaj, że celem elementów projektu Zen jest dodanie poczucie spokoju do pomieszczeń mieszkalnych – więc spróbuj nie podkreślić, jak zdecydować, jak go włączyć! Istnieje wiele opcji dla osiągnięcia tego kojący estetyczne, czy chcesz iść duży lub zaniżone.

You may also like