Skip to main content

Piękny pokój dzienny Pomysły Oświetlenie

Oświetlenie salonu

salony wymagają trzy rodzaje oświetlenia: ambient, zadania i akcent. światła otoczenia zapewnia pokój z ogólnego oświetlenia, oświetlenie zadanie kieruje światło do pewnych stref roboczych i światła akcent wyróżnić konkretne obiekty. W ramach tych podstawowych wymagań to świat opcji. Czy chcesz coś zabawy jak ten pokój z Jonathan Adler, lub coś bardziej stonowane, nie ma praktycznie nieograniczone dostawy pomysły oświetlenie pokój dzienny dla każdego smaku i pożądań.

Solidna Asortyment

Mieszanka różnych rodzajów oświetlenia, umieszczone w różnych punktach pomieszczenia, ma zasadnicze znaczenie dla stworzenia właściwego systemu oświetlenia salonu. Podczas gdy pierwszą rzeczą, którą dostrzegają w tym pokoju w londyńskim Cheyenne Terrace jest centralnym Oprawa oświadczenie światło, są też trzy lampy stołowe, lampy jednym piętrze, pięć światła garnka i lampka akcent w suficie po stronie okna z pokój. Wszyscy oni tworzą warstwową i solidnego systemu oświetlenia, bez cieni.

Dwa w jednym

Jeśli chodzi o górne oświetlenie (otoczenia), to zawsze świetny pomysł, aby korzystać z dwóch różnych rodzajów. W tym eleganckim salonie Su Hodges Interiors, światła pot zapewnić większość światła (co jest rozłożone na suficie), natomiast przejściowy Oprawa wisząca podkreśla część wypoczynkową w centrum pomieszczenia.

wiele Oprawy

W dużym pokoju, jeden górny uchwyt może nie wystarczyć. W większości przypadków, światła pot to rozwiązanie dobre, ale jeśli wpuszczone oświetlenie nie jest dla ciebie nie ma innej możliwości. Rozważmy wisi wiele urządzeń w całym pomieszczeniu, podobnie jak projektant Kari Wilbanks zrobił tutaj. Są one kluczem do tej pracy wygląd jest trzymać się z dość prostych urządzeń, które mają czyste sylwetki i powiesić je na siatce zamiast w przypadkowych miejscach na całym suficie.

Accent sufit

Oświetlenie na obwodzie sufitu może dostarczyć światło akcentujące oraz unikalny szczegół nie wspólny dla większości salonów. Nie tylko lekki akcent w tym pokoju od Twórczych Zachodniej Architekci podkreślają detale architektoniczne z sufitu, ale dodaje aurę elegancji do tej wyrafinowanej przestrzeni. Jeśli chodzi o oświetlenie pokój dzienny pomysły, nie bój się myśleć nieszablonowo.

Rozważmy łuku

Brak lampy sufitowe? Nie ma problemu! Nadal można utworzyć centralne źródło światła z lampy podłogowej łuk. Łuki na tych typów lamp są na ogół dość wysokie, zapewniając, że nikt nie będzie uderzać ich usłyszał podczas chodzenia pod spodem, ale uważany placement jest nadal ważna. Należy pamiętać, że lampy te są dość nowoczesne i najlepiej we współczesnych ustawień.

rzeźbiarskie Kinkiety

Dokonać odważne stwierdzenie z unikalnych kinkiety. Nowoczesne kinkiety w tym pokoju przez dysku wnętrza regulowana, co pozwala użytkownikowi na zmianę wielkości, a także w którym światło jest skierowane. Co ważniejsze, zapewniają wyjątkową, rzeźbiarski element, który wyznacza nowoczesny ton przestrzeni.

Wbudowany Accent

Włączając światła akcent we wbudowanej regałów jest to świetny sposób, aby wyróżnić specjalne przedmioty i akcesoria. W tym pokoju z Juliette Byrne, oko jest od razu uwagę na oświetlone półki, dzięki czemu do jasnej i pięknej ogniskowej ściany.

Bilans wizualny

Chociaż miło jest mieć stolik na obu końcach kanapy, to nie zawsze jest możliwe (lub pożądane). Gdy jest to przypadek można jeszcze wizualnie zrównoważone oświetlenie zadanie za pomocą lampy stołowej z jednej strony i lampy podłogowe na drugiej, jak widać tutaj, w tym zdjęć uprzejmości Barbara Brown Photography. Tym sposobem ludzie siedzą po obu stronach kanapy uzyskać taką samą ilość światła.

Mieszać i łączyć

salony wymagają wiele różnych źródeł światła, ale nie ma reguły, twierdząc, że wszystko trzeba dopasować. Wskazówki w tym pokoju przez SFA Projektowania że żyrandol i kinkiety są klasyczne, ale są nowoczesne lampy stołowe. Mieszanie starych i nowych jest to świetny sposób, aby nadać pomieszczeniu prawdziwe poczucie charakteru i osobowości, więc nie bój się mieszać stylów i epok.

Powiesić Oświadczenie Fixture

Living pokoje z wysokimi sufitami może być trudne do dekoracji i oświetlenia. W celu maksymalnego wykorzystania wysokiego sufitu pod uwagę dużą centralną oprawę w stylu odbioru wypowiedzenia. Kluczem do zawieszania opraw w pomieszczeniach o wysokim sufitem jest upewnienie się, że są na tyle niskie, że czują się jak oni część pokoju i nie trzeba się wysilać, szyi patrzeć i je zobaczyć. Żyrandol Sputnik w tym salonie Roberta Dana Design jest wystarczająco duże i na tyle niska, że ​​czuje się jak część wypoczynkową.

Maksymalizacja przestrzeni i funkcji

Czesanie lekkie urządzenie z sufitu wentylatora może być świetnym sposobem, aby zmaksymalizować przestrzeń i funkcję. Choć wentylatory z pewnością nie są tak popularne jak kiedyś, w cieplejszym klimacie są czasami konieczne. Zamiast starać się przesadzić i instalacji zarówno górnego oświetlenia i wentylatorów, należy rozważyć opcje dwa-w-jednym, aby zmaksymalizować przestrzeń. W tym owy wieku w nowoczesnym pokoju, staromodne wentylatory zmieścić w prawo.

Wyróżnij detali architektonicznych

Wyróżnij detali architektonicznych z zagłębionej lub taśmy oświetlenie. W tym pokoju dziennego K2 Design, wykwintne kasetonowe sufity pogłębia oświetlenia akcentującego, które zwraca uwagę na ich pięknych szczegółów.

Zaufaj instynktowi

Kiedy przychodzi do salonu oświetlenie Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest mieć trochę zabawy i zaufać własnemu instynktowi stylistyczne. Podczas gdy światła w tym pokoju od Jonathana Adlera są trochę dzikie, pracują razem pięknie jako część tej zabawy, eklektycznym pokoju.

You may also like