Skip to main content

5 způsobů, jak získat Zen Obývací pokoj

Merriam-Webster popisuje zen jako „stav klidu pozornosti, ve kterých jsou něčí akce vedené intuici spíše než vědomým úsilím.“ Z hovorové pohledu na Západě, jsme se obecně používají k popisu cokoliv, co je v klidu, klidný, jednoduchý a uklidňující, a to zejména pokud jde o design interiérů. Zen prostory jsou také obvykle definována odlišně japonské designové estetiky, stejně jako skalky a tatami podlahy. Pokud máte rádi všechno Zen, může se hledají způsoby, jak začlenit zen v centrálních prostorech svého domova. Čtěte dál a dozvíte, jak se dostat Zen obývací pokoj.

Indoor Zen zahrada

Když si lidé myslí Zen, obvykle mají na mysli Zen zahrady. Ale nepředpokládejte, že jen proto, že má slovo zahrady v tom, že musí být venku. Unikátní obytný prostor na fotografii výše staví zahradní právo Zen v domácnosti. Vzhledem k tomu, zenové zahrady se obvykle skládají z písku, kamene nebo štěrku, jsou snadno nasadit v interiéru, protože nemají udržování přirozeného života rostlin. Váš Zen zahrada může být i více než výstavy: Můžete také zamyšleně hrábě Zen zahradu bez ohledu na to, jaké je počasí vypadá venku.

Chic sochy Buddhy

Zen sám je založen na typu buddhismu z Japonska. Z tohoto důvodu je jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat Zen obývací pokoj je najít elegantní reprezentace Buddhy. Přidáním tohoto prvku do místnosti, vám umožní vytvořit Zen ohnisko.

Jak Zen vám jít od toho je zcela na vás. Je to příjemný způsob, jak přidat prvek zenu, i když se nedíváte jít drastické se svým designem plány. Také výběr elegantní diletantský postavu jako na fotografii nahoře vám umožní zachovat prostor modernější, jestli je to styl, který se chystáte pro.

Kombinovat Zen s jinými styly

Výše uvedené tipy navrhnout způsoby, jak začlenit zen do moderních stylovost, ale Zen také doplňuje rustikální prostor, vytváří rustikální elegantní atmosféru. Stačí si vzít snímek nahoře něco tak jednoduchého jako zemitých tónech světlo dodává prostoru volné, přírodní Zen atmosféru.

Zen je obvykle spojena s přírodními prvky, takže páry stylu dobře s rustikálními prvky, jako trámy, dřevěné podlahy s texturou a rytiny. Pokud je to možné, spojit styl s otevřeným výhledem do přírody. Který vytváří ještě větší rustikální, přírodní a uklidňující Zen atmosféru.

Otevřeno pro Zen venkovní prostory

Samozřejmě, že ne všechny vaše Zen vlastností musí být v obývacím pokoji sám. Stačí otevřít svůj pokoj na Zen skalka nebo mají okna pohled na jeden může vytvořit smysl pro zenu. Je to snadný způsob, jak přidat vizuální styl do obývacího pokoje Zen bez instalace plnohodnotnou Zen zahradu u vás doma.

To je také dobrý nápad pro minimalistických či přechodných prostorech. Uklidňující povaha zen garden párů štěrkem na bázi dobře minimalistický styl, a samotná Zen zahrada je tradičním prvkem, který přidává zájem přechodného prostoru.

Začlenit asijské konstrukční prvky pro Zen obývací pokoj

Vzhledem k tomu, Zen má své kořeny v Japonsku, můžete zvážit použití tradiční japonské architektonické prvky ve vašem obývacím pokoji. Na fotografii nahoře je vlastně konstrukce z domova v Kjótu. Ale tradiční tatami podlahy a papírové dveře jsou velké zdroje inspirace pro váš vlastní návrh projektu v obývacím pokoji.

Pokud se zavázat, že tento styl dělá nervózní, můžete si vybrat jeden nebo dva prvky, které ji naznačují. Zkuste nainstalovat jeden papír posuvné dveře. Nebo umístit tatami uprostřed obývacího pokoje. Dalo by se také vzít v úvahu další prvky, jako jsou japonské koi ryby nebo krátké nohama stolu, také volal chabudai. My jsme se vztahuje mnoho způsobů, jak začlenit v japonském stylu do vašeho domova, pokud jste chuť na další inspiraci.

Mějte na paměti, že cílem konstrukčních prvků Zen je přidání pocit klidu do obytných prostor – takže snažte se zdůraznit, jak se rozhodnout, jak se začlenit! Existuje mnoho možností pro dosažení tohoto uklidňující estetiku, zda chcete jít velké nebo podhodnoceny.

You may also like