Skip to main content

Eviniz için En İyi Mutfak Düzeni Tasarımlar

Herkes kendi mutfak alanı için farklı ihtiyaçları vardır. Peki aşçının ihtiyaçları gibi faktörler dikkate almadan iyi düzeni karar verebilir, olsun veya olmasın da mutfak sosyal bir merkez ve yakın yemek alanı ihtiyacı olmak istiyorum? Bütün bu faktörler, akut başka düzeni üzerinde bir düzen çizgisinde mutfak bozulmasina kararınızdan içine oynarlar.

Oysa sonunda, bu düzen dikte mevcut mutfak alanı genellikle. seninki Özel oluşturulmuş ev sürece, bir düzen oturturdu belli bir miktar ve mekan düzenlemesi olacaktır. Evlerin çoğunluğu içinde mevcut mutfak düzenlerinin temel türleri hakkında bilgi edinin ve bu düzenleri içinde değişiklikler onları daha görsel olarak çekici ve işlevsel hale getirmek için yapabilir nasıl.

Koridor-stili ya da Gale Mutfak

Koridor-Stil veya Gale Mutfak - Eviniz için En İyi Mutfak Düzeni Tasarımlar

Bir koridor tarzı mutfak dolapları yerleştirildikten sonra yaklaşık 48 inç birbirinden ayrı olan iki paralel duvar oluşur. Bir koridor mutfak sıklıkla devremülkler, daireler ve küçük tek ailelik konutlar bulunan sıkı, dar bir alandır.

Artıları

önemli hizmetlerin tüm Şehrin çünkü mutfak fonksiyonlarının açısından, koridor tarzı düzeni faydalıdır.

Koridor tarzı mutfaklarda diğer etkinlikler için evde daha kat boşluk bırakarak, sıkışmış.

Eksileri

Koridor mutfaklar biri baş dezavantajı olmasıdır tek mutfaklar. Sıkışık aralık nedeniyle, mutfakta yemek alanı ya da mutfak ada sığdırmak mümkün değildir. Ancak, iki paralel sayaçların yakın boşluktan dolayı, bir ada gerek yoktur.

ev daha büyük bir mutfak barındıracak kadar büyükse Koridor tarzı mutfaklarda zayıf satış değerine sahip.

L-şekilli Mutfak Düzeni

L-şekilli Mutfak Düzeni

L şeklindeki mutfak düzeni en orta ölçekli evlerin ihtiyaçlarını karşılayan ve onyıllar boyunca başarıyla kullanılmaktadır klasik bir tasarımdır. harfi Şekillendirme “L” dolaplar diğer bölümünde daha uzun dolapları biri bölümle genellikle iki yönde uzanır.

Artıları

Bu düzen, iş akışı ocak, buzdolabı ve lavabo arasında kabaca üçgen şeklinde düzenlenmiş mutfak üçgen, kavramını kullanmaktadır. Bu mutfak üçgenin yararlanmak için tek düzen olmasa da, L şeklinde düzen mutfak üçgeni kullanır en kompakt ve uygun maliyetli bir tasarımdır.

Bu düzen yemek alanı veya bir ada eklenmesi için zemin alan yaratmaktadır.

Birçok mutfak dolabı üreticileri L şeklinde mutfak tasarımının temelini oluşturur eşleşti taban ve duvar dolapları kümelerine sahip.

Eksileri

köşede Kabine uzay erişime derin ve zordur. Bu nedenle, köşe dolap alanı eski konteynerlerin, kavanoz ve diğer az kullanılan öğeler için bir depo görevi sona erer. Bu sorunla mücadele etmenin bir yolu bu kavernöz boşluk boyunca döngüsü öğelere bir tembel susan yüklemektir.

Tek Duvar Mutfak Düzeni

Tek duvar mutfak düzeni tasarım alır gibi basit. Bu tasarım, uzun ve dar alanlar için idealdir. dolapları, lavabo, buzdolabı, soba, bulaşık makinesi gibi mutfak, her şey, bir uzun duvar konsantre edilir.

Artıları

Tek duvar mutfak düzenleri tasarım ve kurulumu basittir.

o daha az dolapları kullanması nedeniyle mutfak remodels yüksek maliyetli olmasından Bağıl, tek duvar tasarımı oldukça ucuzdur.

klasik mutfak üçgeni kullanmak etmese de, onun çizgisel tasarım hala engelsiz trafik akışına izin verir.

Eksileri

Sayaç alanı son derece sınırlıdır. Bu sorun dolapları için mutfak ada koşu paralel yükleyerek hafifletilebilir.

Mutfak hizmetleri uzak ayrı düzenleri diğer türleri ile daha aralıklıdır.

Mutfak plan Tasarım U şeklinde

U şeklinde bir mutfak düzeni açık bir ucu olan bir alan çevre, oluşturucu temel dolapları üç bölümden oluşmaktadır. U şeklindeki düzeni, uygulandığı şekilde kullanılabilir üç duvarları sahip olması gerekir. Alternatif olarak, yerine üçüncü bir duvar, dışa bir yarımada çalıştırabilirsiniz. Bu yarımada baz dolapları ve tezgah oluşabilir.

Artıları

onun uzaya daha fazla hizmet paketleri çünkü U şeklinde mutfak düzeni diğer birçok düzenleri daha üstündür.

Bu mutfak düzeni diğer düzenleri daha üst duvar dolapları için izin verir.

Eksileri

U-şekilli bir mutfak düzenleri ev içinde trafik akışını durdurur ölü uç oluşturur.

Eğer yeterli alan yoksa, bir U şeklinde mutfak tasarımına bir büyüklükte ve gerçekten işlevsel bir mutfak ada sıkmak için zor olabilir.

You may also like