Skip to main content

Küçük Mekanlarda Odası Bölücüler Nasıl Kullanılır

Eğer küçük bir boşluk varsa, ihtiyacınız olan son şey tam anlamıyla ve ayrı alanlarda kapatmak için yapıldı bir oda bölücü gibi bir elementtir düşünebilir. Ama oda bölücüler her türlü küçük alana büyük bir katkıdır. Onlar bölümüne iyi bir yoldur kapalı ve genellikle açık kat planı daha var küçük boşluklar düzenlemektedir. Ve açık tasarım bölücüler tamamen birbirlerinden uzakta alanları kapatmadan görsel daha organize alanı elde anlamına gelir.

Oda ayırıcılar da bir odaya bir bütçe tasarım ek vardır. Onlar her yerden 60 $ kadar mal olabilir. Birkaç saat, sizin için doğru bölücü karar eve getirmek ve odada yerleştirmek için Ve defa olarak, bu kadar küçük alabilir. Eğer eğlenceli bir stil aksan arayan veya alana fonksiyonel organizasyonunu eklemem gerekiyor Böylece ister, oda bölücüler kullanmak farklı şekillerde için aşağıdaki bir göz atın.

Görme Açık Oda Bölücüler

Yukarıda değindiğimiz gibi görsel bir boşluk kapatmak için, oda bölücüler yok. Yukarıdaki fotoğraf bir açık modeline sahip bir oda bölücü gösterir. Bu gibi Tasarımlar küçük, açık plan mekanlarda alanlar arasındaki bazı kavramsal organizasyon eklemek için mükemmeldir. Ve onlar uzay klostrofobik hissediyorum yapmazlar.

Bu gibi Tasarımlar da desenlerin geniş bir dizi gelir. fotoğrafta oda bölücü Böyle bir model, yukarıda uzaya bazı ilginç geometri ekler. Diğer açık oda bölücüler onlara daha kavisli ve serbest akan desenler var. herhangi bir tasarım tadı için kalıp var.

Kavramsal git

Yukarıdaki fotoğraf bir oda bölücü sadece ilgili herhangi bir malzemeden yapılabilir olduğunu göstermektedir. Kullanmak malzemelerin türleri ile yaratıcı alabilirsiniz. Örneğin, basit bir dokulu ahşap direk ve bazı ağır dikey halat yukarıdaki fotoğrafta bir oda bölücü görünümünü verir. Bu görsel birbirinden kapalı alanları kapatmadan bu sanatsal, rahat uzaya görsel organizasyon ekler.

Ayrıca yukarıdaki fikri size oda bölücüye yeşilliği ekleyebilir gösterir. ipe asmalar tamamen boşluk kapatmadan, yine, bir görsel bloğunun daha fazla ilave, ancak. Ve sarmaşıklar arka planda saksı bitki eşleşen bir doğal bir his ekleyin. Katı oda ayırıcılar eklendi üzüm görmek yaygındır.

Eğer alanını birbirinden ayırmak kavramsal fikir için gitmek istiyorum, burada sıradışı oda ayırıcılar için bir kaç öneri:

  • Eğer bir taraftan diğer tarafa gelen görebileceğiniz Raf
  • Tam giyim raf
  • Şeffaf goblen veya perde
  • raflarına yerleştirilen balık tankları ile aç raflar
  • uzun bitki yaşam bir çizgi

Bunlar bu yaratıcı suları akan almak için sadece birkaç fikir.

Vurgular olarak Oda Bölücüler kullanın

Bu dekoratif desenli olarak kullanılan oda bölücüler görmek yaygındır. Eğer yerine kapatacak istemem küçük bir boşluk varsa, bir köşede bir oda bölücü koyarak düşünün. Sen parlak mavi bir oda bölücü bir başka sıkıcı köşesine renk bir şok ekler yukarıdaki fotoğrafın içinde eylem kavramını görebilirsiniz. Sen kırmızı veya mor parlak kiraz gibi, herhangi bir parlak vurgu rengi ile bu fikri yapabilirdi.

Ayrıca, düz renklere sopa yok. üzerlerinde kalın sanatla oda bölücüler bulunmaktadır. Ve üzerinde tam bir sanat sahnesi ile bir oda bölücü başka bir dünya için bir pencereden bakıyor gibi geliyor çünkü küçük boşluk büyüktür optik yanılsama verir.

Ve seçenekleri tartmak için zaman ayırın, unutmayın. Orada oda ayırıcılar birçok farklı türleri vardır.

You may also like