Skip to main content

Küçük Salon Fikirler Kişisel Space çoğu olun

Birçok küçük salon fikirleri çevresi daha geniş görünmesine içine gözü kandırma etrafında döner. Bu tür stratejiler rahat ve estetik hissediyor birine sıkışık ve klostrofobik hissediyor bir alanı dönüştürebilir. ışık ve uzay maksimize bir şekilde dekore ve renk, ölçek ve ağırlığını nasıl geldiklerine dikkat. Oldukça fark yaratabilir.

Yeni şeyler denemek ilginç. Bazen oda dekor yaşamak konusunda geleneksel fikirler küçük bir alan için en iyi çözüm değildir. Bunun yerine pencere tedaviler için güneşlikler kullanmak yerine, onlar böylece odanın alanını genişleterek, dikey boşluk dikkat çekmek çünkü perdeler akan, uzun kullanın.

Sizin oturma odası, boyutu ne olursa olsun, dinlenme ve eğlence için bir boşluk olarak işlev gerekir. İşte bizim favori yollarından bazıları daha geniş hissettirmek için vardır.

Aynalar ile süsleyin

Tasarımcılar genellikle onları daha büyük hissettirmek amacıyla küçük yerlerde stratejik aynalar yerleştirin. En yaygın küçük salon fikirlerinden biri bir odak noktası oluşturmak için merkezi bir konumda büyük bir ayna asmak için. Işığı yansıtan ve güzel bir ortam eklemek için, böyle bir mum ya da kolye lamba gibi ışık kaynağı arkasına koydu. Mümkünse bu görüşünü yansıtır ve başka bir pencere yanılsaması verecektir, böylece pencere karşısında bir ayna yerleştirin.

Yukarı doğru Eye Beraberlik

Bir odada dikey boyutu hem de yatay bir yer alır. oturma odası yüksek tavanlı varsa, yukarı doğru çeken bir tarzda o dekorasyon ile ekstra alan en iyi şekilde. Zeminden tavana perdeler bu hedefe ulaşmak için şık bir yoldur.

Başka bir fikir orta ölçekli sanat küçük bir hayvanat bahçesi ile dikey boşluk doldurmaktır. o hapsedilmiş hissediyorum olabilir göz seviyesinde yatay boşluk ötesine dolaşmak için göz davet çünkü bu teknik, oda gerçekte olduğundan daha büyük hissettirecek.

Küçük Salon Nötr Renkler kullanın

En popüler küçük salon fikirlerinden biri duvarlar, zemin, tavan ve mobilya döşeme üzerinde nötr renkler kullanmaktır. off-beyazlar veya beiges bir palet duvarlarını geri itmek görünerek alanını genişletecektir. Yumuşak tonlar da ışık yansıtarak bir oda aydınlatmak eğilimindedir. bir alanı büyütme ek olarak, tarafsız bir palet anlık gelişmişliği kazandırır ve sakinleştirici bir ortam yaratır.

Bir Hafif Görünüm ile Mobilya Seç

Eğer mobilya alışveriş yaparken, görsel ağırlığını göz önünde bulundurun. Bu kavram, boyut, renk ve desen göre bir nesne algılanan ağırlık anlamına gelir. ağır olanlar boşluk daralmasına görünecek şekilde, hafif bir görünüme sahip parçalarını seçin.

koyu olanlar üzerinde soluk renkler için Opt ve köşeli olanları kaçınırken bacakları var parçaları seçin. İçlerinden görebilirsiniz çünkü Cam kahve veya son tabloları ahşap olanlardan daha az görsel yer kaplayacaktır. bir alanı yapacak görüşlerini engel olmayan tüm mobilyalar daha açık görünüyor.

Küçük Ölçekli Mobilya seçin

Küçük bir oturma odası fikirler listesi oda yenmek veya mekâna egemen görünmez mobilya seçmek için öneri olmadan tam olmaz. İnce silah ve arka sıkıca döşemeli olan bir koltuk arka büyük kol ve bir çoklu-yastık bir tercih edilir.

alan dar ise, ya bir loveseat seçerek veya kahve masa etrafında dört sandalye konumlandırmak için gözle tamamen bir kanepe olmadan yapabilirdi. sandalyeler seçerken ellerinde silahlarla bir modelden daha az yer kaplar, çünkü kolsuz olanları düşünün.

You may also like