Skip to main content

Małe Pomysły Pokój dzienny w pełni wykorzystać swojego miejsca

Wiele małych pomysły salon obróconego wokół oszukiwanie oko do podejmowania powierzchnia wydaje się bardziej przestronne. Takie strategie mogą przekształcić obszar, który czuje ciasne i klaustrofobiczne w jeden, który czuje się przytulne i estetyczne. Ozdobić w taki sposób, który maksymalizuje światła i przestrzeni, i zwracać uwagę na to, jak używać koloru, rozmiaru i wagi. To może mieć spore znaczenie.

To ciekawe, aby spróbować nowych rzeczy. Czasami tradycyjne poglądy na temat salonu wystrój nie są najlepszym rozwiązaniem dla małej przestrzeni. Zamiast używać do zabiegów rolety okienne, używać długo, płynące zasłony ponieważ zwrócić uwagę na pionowej powierzchni, tym samym rozszerzając obszar pokoju.

Twój salon, niezależnie od wielkości, powinna być w stanie funkcjonować jako przestrzeń do wypoczynku i rozrywki. Oto niektóre z naszych ulubionych sposobów, aby czuć się bardziej przestronne.

Udekoruj z lustrami

Projektanci często umieścić lustra strategicznie w małych miejscach, aby czuli większy. Jednym z najczęstszych małych pomysłów salonie jest powiesić duże lustro w centralnej lokalizacji w celu utworzenia punktu kontaktowego. Aby dodać odbijają światło i miłą atmosferę, umieścić go za źródło światła, takich jak lampy świecą lub wisiorek. Jeśli to możliwe, należy umieścić lustro na wprost okna, więc będzie odzwierciedlać pogląd i dać złudzenie innego okna.

Zwrócić oko górę

Pomieszczenie posiada wymiar pionowy, jak również poziomy jeden. Jeśli salon ma wysoki sufit, jak najlepiej wykorzystać dodatkową przestrzeń przez zdobiące ją w sposób, który przyciąga wzrok ku górze. Od podłogi do sufitu zasłony są stylowy drogą do osiągnięcia tego celu.

Innym pomysłem jest wypełnienie przestrzeni pionowej z menażerii małych i średniej wielkości grafiki. Ta technika sprawi, że pokój wydaje się większy niż jest w rzeczywistości, ponieważ zachęca oko wędrować poza poziomu oka przestrzeni horyzontalnej, które mogą czuć się zamkniętym.

Użyj kolory neutralne dla małego salonu

Jednym z najbardziej popularnych małych pomysłów salonie jest stosowanie neutralnych kolorach na ścianach, podłogi, sufitu i mebli tapicerowanych. Paleta off-białych lub beże poszerzy przestrzeń pojawiając się odepchnąć ścian. Miękkie odcienie mają również tendencję do oświetlenia pokoju za pomocą odbijania światła. Oprócz powiększając obszar, neutralna paleta nadaje natychmiastowy wyrafinowaniem i tworzy uspokajające środowisko.

Wybierz meble z lekkim Appearance

Po zakupy do mebli, należy rozważyć jego ciężar wizualny. Pojęcie to odnosi się do postrzeganej ciężkości obiektu w zależności od rozmiaru, koloru i wzoru. Wyłowić fragmenty, które mają lekki wygląd, jako cięższe wyda się uciskać miejsce.

Zdecydować się na bladych kolorów na ciemniejsze i wybierz elementy, które mają nogi unikając tych, które są boxy. Szkło kawy lub końcowe tabele zajmie mniej miejsca niż drewnianych te wizualne, ponieważ można zobaczyć przez nich. Wszelkie umeblowanie, które nie przeszkadzają widoki uczyni obszar wydaje się bardziej otwarte.

Wybierz małą skalę Meble

Lista pomysłów mały salon nie byłaby kompletna bez zalecenie, aby wybrać meble, które nie przytłaczają pokoju lub pojawiają się zdominować przestrzeń. Sofa z cienkich ramion i szczelnie tapicerowana jest preferowane do jednego z ramion i znacznych wielu poduszki tyłu.

Jeśli przestrzeń jest napięty, można zrobić bez kanapie całkowicie, albo wybierając loveseat lub decydując się na pozycję cztery krzesła wokół stolik. Podczas wybierania krzesła, należy rozważyć te Armless ponieważ będą one zajmują mniej miejsca niż model z ramionami.

You may also like