Skip to main content

Na 4 Chyby Most spoločný obývacia izba (a ako ich vyriešiť)

V týchto dňoch, v obývacej izbe je jednou z najdôležitejších miestností v dome – a tiež živnou pôdou pre niektoré z najvážnejších interiérového dizajnu chýb. Našťastie, či je problém pohovky obloženie stien alebo ignorovanie estetiky v prospech prísneho funkčnosti, väčšina z týchto problémov sú tiež pomerne jednoduchú opravu.

Ak si myslíte, že môžete byť vinný z jedného alebo dvoch chýb obývačka, pokračujte v čítaní. Ukážeme vám, ako rozpoznať problém na strane vysvetliť, prečo to nefunguje, a naučí vás, ako vykonať potrebné zmeny, aby svoj návrh na ďalšiu úroveň. Niekedy malé vylepšenia robia rozdiel.

nedorozumenia podiel

Podiel je jedným z kľúčových prvkov interiéru. V podstate, toto poňatie sa scvrkáva na spôsobe, akým predmety v miestnosti sa vzťahujú k sebe navzájom. V ideálnom prípade by každá zložka miestnosti sa líšia tvarom a veľkosťou, aby veci vizuálne zaujímavé, napriek tomu sa spojili, aby sa priestor cíti správne zjednotená.

K tomu, väčšina dizajnérov využiť zlatého rezu. Táto rovnica hovorí, že nábytok opatrenia sú najviac esteticky pri uchovávaní do pomere 2: 3. Kúpite snímku vyššie ako príklad. Určite ste si všimli, že je k dispozícii konferenčný stolík, ktorý je dve tretiny celej dĺžke pohovky a pohovkou, ktorá je dve tretiny šírky oblasti koberec. Majú za cieľ odrážať tieto proporcie vo vlastnom dizajnom.

Pravdepodobne nebude mať vypuknúť žiadne pravítka vytiahnuť tento vzhľad off. Použite svoje vnímanie nájsť správne proporcie. Ako si usporiadať svoj priestor, venujte pozornosť tomu, ako sa tieto set-up sa budete cítiť. Ak sa niečo cíti “off”, pohrajte sa s usporiadaním, kým budete cítiť ako doma. V tom okamihu budú vaše proporcie pravdepodobne v poriadku.

Telefonovanie v rozvrhnutie

Všetci sme videli obývacia izba alebo dva, kedy je všetok nábytok tlačený k múru, takže jeden jaskyni priestor v strede miestnosti. Aj keď to spočiatku môže zdať ako skvelý spôsob, ako v miestnosti cítiť väčší, ale v konečnom dôsledku ponecháva priestor pocit z rovnováhy. To tiež výrazne obmedzuje množstvo využiteľného priestoru.

V tomto prípade, skôr ako s použitím stien ako sprievodca, vaším cieľom by malo byť vytvorenie zreteľné zoskupenia s nábytkom. Začnite tým, že si vyberie ohniskový bod pre miestnosti – ako je krb, niektoré vstavanými spotrebičmi, alebo dokonca značnú televíznej obrazovky – a vytvoriť si usporiadanie okolo tohto bodu.

Väčšina návrhov obývacia izba sa točí okolo tohto hlavného zoskupenia. Avšak to neznamená, že to musí byť len jeden. Ak máte dostatok priestoru vytvoriť priestor, ktorý má sekundárne funkcie – ako čítanie kútom alebo písacím stolom – usporiadať tieto položky v zoskupení samy o sebe. Dôležité je, že každý kus nábytku sa cíti, ako by to bola zámerne umiestnená spolupracovať s ostatnými predmetmi v miestnosti.

Zanedbávajú svoj vrstvenie

V týchto dňoch, obývacie izby sú niektoré z najviac používaných miest v našich domovoch. Sú kam ideme na kick späť, relaxovať a odpočinúť si po dlhom dni. Avšak, ako tieto priestory stali čoraz viac “žil-in,” že som tiež obeťou uprednostnenie funkcie nad formou do tej miery, že priestor nakoniec cíti neúplná.

Ak je váš priestor chýba, že estetický nádych, efektívne vrstvenie je kľúčom k prinášať to späť k životu. Kompletná konštrukcia sa skladá z kombinácie týchto prvkov:

  • Tapety:  Paint, tapety
  • Podlahové krytiny:  Drevo, koberec, vinyl
  • Nábytok :  postele, stoličky, stoly
  • Textil :  vankúše, deky, koberčeky, lôžkoviny
  • Osvetlenie : stropné svietidlá, stolné lampy, okolité funkcie
  • Tapiet:  fotografie, kresby, zrkadlá
  • Dekor položky:  Kvety, konferenčný stolík knihy, tchotchkes

Najlepším riešením je, aby sa rozhliadol po miestnosti a vykonať inventúru všetkých vrstiev chýba v návrhu. Potom, v priebehu doby, snažiť sa ich zaradiť. Ako budete pridávať položky, určite si vyberiete položky, ktoré prichádzajú v rôznych tvarov, veľkostí a textúr, takže budete tiež výhodu ďalšieho vizuálneho záujmu.

Zabúdajú na jednotu

Niekedy naše obývacie izby sa môže stať kolekcia dizajnových prvkov, ktoré sme zhromaždených v priebehu rokov, skôr než jeden, konečný štýl vyhlásenie. Či už je to výsledok kombinácie domácnosti alebo niekoľko ťahov, náznak jednoty je zvyčajne všetko, čo je potrebné, aby vytiahnuť aj tie eklektický dizajn v kombinácii.

V tomto prípade je farba je vaša tajná zbraň. Vezmite druhý sa pozrieť na fotografiu vyššie, a všimnite si, ako drvivá väčšina kusov patria do rovnakej palety farieb. Dokonca aj keď nie ste fanúšik zodpovedajúce, že veľa, pridaním niekoľkých koordinačnej odtieňov môže pomôcť vytiahnuť spoločnú izbu. Ak nedôjde farbu, môžete tiež použiť vzor alebo textúru vytvoriť spoločný niť.

Teraz, že míňame zvyšujúce sa množstvo časov v našich obývačkách, ich návrh prijal vyššiu úroveň dôležitosti. S tým na mysli, sme presvedčení, že je čas prekonať niektoré z faux pas, ktoré trápia tieto priestory po mnoho rokov. Máme načrtol niektoré z najčastejších chýb, obývacia izba a ako ich opraviť. Prečítajte si ich znovu a vziať záujem oko podľa svojich interiérov. Niekedy niekoľko malých zmien, sú všetko, čo je potrebné k úplnému osviežiť svoj vzhľad.

You may also like