Skip to main content

Najlepšie kuchyne rozvrhnutie vzory pre váš domov

Každý má iné potreby pre ich kuchynského priestoru. Tak ako sa môžete rozhodnúť o najlepší rozložení, bez s prihliadnutím na faktory, ako potrebám kuchára, či chcete, aby vaša kuchyňa, aby spoločenským centrom a potreba blízkeho jedálenským priestorom? Všetky tieto faktory akútne hrať do svojho rozhodnutia pretvoriť vašu kuchyňu v duchu jedného rozložení ako iné rozloženie.

Ale na konci, to je často k dispozícii kuchynský priestor, ktorý určuje rozloženie. Ak nie je to váš vlastný-postavený dom, bude to mať určité množstvo a usporiadanie priestoru, ktorý vás navedie smerom k rozloženiu. Zoznámi sa základnými typmi kuchynských rozvrhnutie dostupných vo väčšine domov, a ako môžete urobiť zmeny v týchto rozvrhnutie tak, aby boli viac vizuálne príťažlivý a funkčné.

Chodba-Style alebo Galley kuchyne

Chodba-Style alebo Galley kuchyne - Najlepšie kuchyne rozvrhnutie vzory pre váš domov

Kuchyňa chodba štýle sa skladá z dvoch rovnobežných stien, ktoré sú približne 48 palcov od seba, akonáhle boli inštalované skrine. Chodba kuchyňa je tesný, úzky priestor sa často nachádzajú v obytných domoch, bytoch a malých single-rodinné bývanie.

Pros

Z hľadiska kuchynských funkcií, rozloženie koridor štýl je prospešná, pretože všetky kľúčové služby sú v tesnej blízkosti.

Chodba štýlu kuchyne sú zastrčený, takže väčšiu podlahovú plochu v domácnosti k dispozícii pre iné činnosti.

Zápory

Jedna hlavná nevýhoda koridorov kuchýň je, že sú iba kuchyne. Vzhľadom k tesným odstupom, to je nemožné, aby sa zmestili jedálni alebo kuchynský ostrovček v kuchyni. Avšak, vzhľadom k malej vzdialenosti dvoch rovnobežných prepážok, nie je potreba ostrova.

Kuchyňa koridor štýle majú zlú predajnú hodnotu v prípade, že domov je dostatočne veľká, aby pojala väčšiu kuchyňu.

Tvaru L Kuchyňa Layout

Tvaru L Kuchyňa Layout

Tvaru L kuchyne layout je klasický dizajn, ktorý spĺňa potreby väčšiny stredne veľkých domov a bol úspešne použitý pre desaťročia. , Ktoré tvorí písmeno “L”, skrine prebiehajú v dvoch smeroch, často s jednej časti skrine dlhšie ako ostatné časti.

Pros

Toto usporiadanie využíva koncepciu kuchynského trojuholník, kde je workflow organizovanej v zhruba trojuholníkový tvar medzi sporákom, chladničkou a drezom. Aj keď to nie je jediný rozloženie využiť kuchynského trojuholníka, rozloženie v tvare písmena L je najkompaktnejší a cenovo efektívny dizajn, ktorý používa kuchynský trojuholník.

Toto usporiadanie otvára podlahovú plochu pre pridanie jedálenským kútom alebo ostrova.

Mnoho výrobcov kuchyňa kabinet majú sady spárovaných báz a horných skriniek, ktoré tvoria základ v tvare písmena L dizajnu kuchyne.

Zápory

Skriňa priestor v rohu je hlboké a ťažko prístupné. Z tohto dôvodu, rohová skrinka priestor skončí ako úložisko pre staré kontajnery, pohárov a ďalších málo využívaných predmetov. Jeden spôsob, ako bojovať proti tomuto problému je inštalácia lenivé Susan k položkám cyklu celej tejto rozľahlej priestoru.

One-Wall Kitchen Layout

Jeden-stena kuchyne layout dizajn je základný, ako to dostane. Tento dizajn je ideálny pre dlhé a úzke priestory. Všetko, čo v kuchyni, vrátane skrinky, drez, chladnička, sporák, umývačka, sa sústreďuje na jednej dlhej stene.

Pros

One-nástenné kuchynské rozvrhnutie sú jednoduché navrhnúť a nainštalovať.

Vzhľadom k vysokým nákladom na kuchynské prerobí, dizajn jedna stena je pomerne lacná, pretože používa menej skriniek.

Aj keď to nevyužíva klasickú kuchynskú trojuholník, jeho lineárne konštrukcia stále umožňuje nerušený dopravného prúdu.

Zápory

Counter priestor je veľmi obmedzený. Tento problém môže byť zmiernený tým, že inštaluje kuchynský ostrovček prebiehajúcej rovnobežne s skriniach.

Kuchynské služby sú umiestnené ďalej od seba, ako u iných typov rozvrhnutie.

Tvaru U Kuchyňa dispozičného riešenia

V tvare písmena U kuchyne návrhu sa skladá z troch častí spodných skriniek, tvoriacich obvod priestoru, s jedným koncom otvoreným. V tvare písmena U layout potrebuje mať k dispozícii tri steny tak, aby mohol byť zavedený. Alternatívne, namiesto tretej steny, môžete spustiť polostrov von. Tento polostrov sa môže skladať zo spodných skriniek a predajný pult.

Pros

V tvare písmena U kuchyne layout je lepšie ako mnoho iných dispozícií, pretože balenie viac služieb do svojho priestoru.

Táto kuchyňa rozvrhnutie umožňuje viac horných skriniek, než s inými rozvrhnutie.

Zápory

V tvare U kuchyne rozvrhnutie tvoria slepej uličky, ktoré zastaví tok dopravy v domácnosti.

Ak nemáte dostatok priestoru, môže byť ťažké vtesnať veľké dosť a naozaj funkčné kuchynský ostrovček do tvaru U kuchynského dizajnom.

You may also like