Skip to main content

Najlepsze Układ Kuchnia wzory dla domu

Każdy ma różne potrzeby ich przestrzeni kuchennej. Więc jak można zdecydować się na najlepszy układ, nie biorąc pod uwagę czynniki, jak potrzeb kucharza, czy nie chcesz, aby Twoja kuchnia będzie ośrodkiem społecznym i konieczność najbliższej przestrzeni jadalnej? Wszystkie te czynniki ostro grać w swojej decyzji przebudować kuchnię wzdłuż linii jednego układu nad innym układzie.

Jednak w końcu, jest często dostępna przestrzeń kuchnia, która dyktuje układ. Chyba twoja jest zwyczaj wybudowany dom, będzie mieć pewną ilość i rozmieszczenie punktów przestrzeni, w kierunku układu. Dowiedzieć się o podstawowych typów układów kuchennych dostępnych w większości domów i jak można dokonać zmian w obrębie tych układów, aby uczynić je bardziej atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne.

Korytarz-Style lub Spiżarnia Kitchen

Korytarz-Style lub Spiżarnia Kitchen - Najlepsze Układ Kuchnia wzory dla domu

Korytarz stylu kuchnia składa się z dwóch równoległych ścianach, które są około 48 cali od siebie raz zostały zainstalowane szafy. Korytarz kuchnia jest napięty, wąska przestrzeń często spotykane w lokatorskie, mieszkań i małych domów jednorodzinnych.

Zalety

Z punktu widzenia funkcji kuchnia, korytarz styl układ jest korzystny, ponieważ wszystkie podstawowe usługi są w bliskim zasięgu.

kuchnie korytarz stylu są z dala, pozostawiając więcej miejsca na podłodze w domu, dostępnych dla innych działań.

Cons

Jeden główny wadą kuchniach korytarzowych, że są one tylko kuchnie. Ze względu na napięty rozstawie, jest to niemożliwe, aby pasowały do jadalni lub kuchni wyspa w kuchni. Jednakże, ze względu na bliskie odstępie dwóch równoległych liczników, nie ma potrzeby na wyspie.

kuchnie korytarz stylu mają słabą wartość odsprzedaży, jeśli dom jest wystarczająco duży, aby pomieścić większą kuchnię.

Układ w kształcie litery L Kuchnia

Układ w kształcie litery L Kuchnia

Układ kuchnia w kształcie litery L jest klasyczny design, który zaspokaja potrzeby większości domów średnich i został z powodzeniem stosowane od dziesięcioleci. Tworząc literę „L” Szafy biegną w dwóch kierunkach, często z jednej części szafy dłużej niż inne części.

Zalety

Układ ten wykorzystuje koncepcję trójkąta kuchni, gdzie przepływ pracy jest zorganizowany w przybliżeniu trójkątny kształt pomiędzy kuchenką, lodówką i zlewem. Choć nie jest to jedyny układ, aby skorzystać z trójkąta w kuchni, układ w kształcie litery L jest najbardziej kompaktowy i oszczędny design, który korzysta z trójkąta w kuchni.

Układ ten otwiera przestrzeń podłogową za dodanie jadalnią lub wyspy.

Wielu producentów szafek kuchennych mają zestawów dopasowanych bazowych i ściennych szafek, które stanowią podstawę w kształcie litery L kuchennego designu.

Cons

przestrzeń szafy w rogu jest głęboka i trudno dostępne. Dlatego przestrzeń szafki narożnej kończy jako repozytorium dla starych pojemników, słoików i innych mało używane przedmioty. Jednym ze sposobów zwalczania tego problemu jest zainstalowanie lazy Susan pozycji rowerowych w całej tej przepastnej przestrzeni.

Jedna ściana Układ kuchni

Jeden ściana układ kuchnia konstrukcja jest tak podstawowego jak to się robi. Konstrukcja ta jest idealna dla długich i wąskich przestrzeniach. Wszystko w kuchni, w tym szafki, zlewozmywak, lodówka, kuchenka, zmywarka i jest skoncentrowany na jednej długiej ścianie.

Zalety

Jedna ściana układy kuchenne są proste do zaprojektowania i zainstalowania.

W stosunku do wysokich kosztów przebudowie kuchni, projektowanie jedna ściana jest dość tanie, ponieważ używa mniej szafek.

Mimo, że nie wykorzystuje klasyczną kuchnię trójkąta, jego konstrukcja liniowa nadal pozwala na swobodny przepływ ruchu.

Cons

Licznik przestrzeń jest bardzo ograniczona. Problem ten może być złagodzony poprzez zainstalowanie wyspa kuchenna biegnącej równolegle do szafek.

usługi kuchenne są rozmieszczone dalej od siebie niż w przypadku innych typów układów.

U-Shaped Kuchnia Projektowanie układu

Kształcie litery U układ kuchenne składa się z trzech części szafy bazowych tworzących obwód przestrzeni, przy czym jeden otwarty koniec. W kształcie litery U układ musi mieć trzech dostępnych ścian tak, że może on być wykonywany. Alternatywnie, zamiast trzeciej ścianie, można uruchomić półwysep zewnątrz. Ten półwysep może składać się z szafek bazowych i blacie.

Zalety

W kształcie litery U układ kuchni jest lepszy od wielu innych układów, ponieważ pakuje więcej usług do swojej przestrzeni.

Ten układ kuchnia pozwala na więcej niż górnych szafek z innymi układami.

Cons

U-kształtne układy kuchenne tworzą ślepą który zatrzymuje przepływ ruchu w domu.

Chyba, że ​​masz wystarczająco dużo miejsca, może to być trudne, aby wycisnąć tyle duży i naprawdę funkcjonalna wyspa kuchenna w kształcie litery U kuchni.

You may also like