Skip to main content

Oda Fikirler Yaşam – Ultimate Tasarım Kaynak Kılavuzu

Ön kapının içindeki sonra, misafirler ve aile üyeleri karşılaşma olasılığı olan ilk oda oturma odasıdır. Sen TV izlerken çocukların müzik aletleri pratik dinlemek, kanepede oturma odasında, atıştırma içinde toplantılara ev sahipliği ve sadece genel olarak bu çok fonksiyonlu uzayda takılmak. yolu tüm evin tasarım hissi ayarlayabilirsiniz oturma odası tasarımı. Ayrıca farklı tatiller ve mevsimler için yılın çeşitli zamanlarda oturma odası dekoru değiştirebilir.

Eğer yaşam alanları çok fazla zaman harcamak için, fiziksel ve görsel konfor önemlidir. Bununla birlikte, konfor lehine tarzı ve dekorasyonu konusunda uzlaşma yok. Aslında, bunu güzel olduğu kadar işlevseldir mobilya ile oturma odası doldurabilir. Benzer şekilde, aynı zamanda konfor ve kullanılabilirlik övünme vurgu parçaları ve zemin kaplamaları tercih edebilirsiniz.

yaşam alanı tasarımı dayanıklılık olduğunda diğer önemli bir yönü dikkate almak. Trafiğin yoğun olması nedeniyle oturma odası olasılıkla deneyim, buna değer genişletilmiş kullanımını gerçekleştirmek ve sürekli onarım, yenileme veya temizliğini gerekli değil daha kaliteli mobilya ve döşeme mobilyalar biraz daha fazla harcama olacaktır. hoş ve dayanıklı hem de kumaşları seçin. Buna ek olarak, her sezon yeni dekor öğeleri yola iyice geçiş renkler seçin.

Daha geniş oturma odası yenileme projeleri yapısal değişiklikleri içerebilir. Bunlar, pencere ve kapı değişen bir açık konsept yaratmak için tavan kirişleri ile duvarları değiştirilmesi ve refacing veya şömine yerine içerebilir. Proje bu derinlemesine değişiklikler içeriyorsa, yerel bina kodları ve izin şartlarını araştırmak gerekir. elektrikli veya sıhhi tesisat çalışması sayılabilir Değişiklikler özel izinler altında lisanslı profesyonel çalışmayı gerektirebilir. senin iç değişikliklerin dış tasarımını etkileyecek olursa, ayrıca yönetmelikler dahilinde kalıyorsun emin olmak için ev sahibi dernek ile kontrol edin.

Ne olursa olsun her yıl size tchotchkes dışarı nasıl değiştiğini birçok yolu size alanı kullanabilir veya kaç kez, biz toplanarak aşağıda paylaştım ilham parçalarının koleksiyonunda oturma odası fikirleri bulabilirsiniz. Ultra rahat ultra-resmi itibaren, oturma odanız evinizin tasarımını tanıtmak bunun üzerine boş sayfaları olabilir.

Oda Centrepiece Fikirler Yaşam

evinizdeki tüm benzersiz tasarlanmış odalarda olduğu gibi, oturma odası için bir odak noktası olmasını isteyeceksiniz. Odaya girdiğinizde gözlerin anında çizilir Burası odak noktasıdır. bir odak noktası olmadan, oda her dikkatini çekmek için bir sonraki rekabet, dekorasyon temalar ezici karışımı gibi hissedebilirsiniz.

Bir merkez oturma odanızda bir odak noktası oluşturmak için harika bir yoldur. Oturma odası merkezinde fikirler çiçek desenleri, bir arma veya çarpıcı bir şömine gibi ayrıntılı bir tasarım parçasını içerebilir. Kendi mobilya oturma odası centerpiece oluşturmak için harika bir yol olabilir. Klasik tasarımlar genellikle bir odanın ortasında boş alan yaratarak, kanepe veya duvarlar boyunca koltuk yerleştirin. Bunun yerine, büyük bir görsel ve rahat bir konuşma alanı hem oluşturmak için oturma mobilya merkezine alabilirsiniz. Eğer mobilya düzenlemek zaman, ya açılarının korkmayın. Çoğu zaman, Diagonal’da bakan parçaları yerleştirerek oturma odanızın tüm hissi değiştirebilir.

Küçük Salon Fikirler

Minimalist tasarımları ile yaşam alanı maksimize, küçük yer açmak dekorun zeki adet çok amaçlı hizmet daha büyük veya parçalarını hissediyorum. küçük salon fikirler söz konusu olduğunda, ortak bir tema less is more yani, her ikisinin de duvarlar için seçim renkleri ve boşluğu doldurur mobilya. Büyük Boy mobilya zaten küçük bir oda daha sıkışık hissettirmek ve çıkmak için sabırsızlanıyorum bir boşluk potansiyeli bir sürü boşluk değiştirebilir. Aynı şekilde, aşırı canlı boya renkleri duvarlar onlar odanıza üzerine geliyor gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun yerine, hafif ve havadar küçük veya daha narin görünümlü mobilyalar ile, his ve nötr tonlar ile ışık ve aydınlık vurgulamak için amaç, doğal ışık ve aynalar çok ekstra alan yanılsaması yaratmak için. Hasır veya Viktorya dönemi ahşap mobilya anında küçük bir yer açabilir. Işık maviler ve sarılar sıkışık bir boşluk yaratabilir büyük görünüyor, tablolarda ve duvarlara az biblolar bir derli toplu ve misafirperver bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Oda Dekorasyon Fikirler Yaşam

hepsi tek birleştirilmiş bir tema veya birçok stilleri temsil eden bir dekor parçaları arka olabilir basit bir tasarımı yansıtacak adet çeşitli – Sen salon dekorasyon fikirleri iki düşünce okullarından biri arasında seçim yapabilirsiniz. oturma odası şeklini tasarlamaya başlamak için, tam anlamıyla sıfırdan başlar. oturma odanız evinizin içinde çok daha büyük bir açık konsept mekanın bir parçası ise, yaşam alanı kapatmak için, bir alan halı gibi zemin farklı türde bir, seçim yapabilirsiniz. Eğer küçük bir oturma odası varsa o tasarımın Kapak tarafında, çevreleyen alanları ile döşeme birleştirilmesi çok daha büyük bir boşluk hissi yol açabilir.

döşeme türüne ek olarak, farklı hissediyor oluşturmak için döşeme stilini ve rengini değiştirebilirsiniz. tekrar işlenen ahşap döşemeler geri tarihi bir evin geçmişe Harıken olurken bir canlı geometrik tasarımı, modernist bir alana büyük bir ektir. Sen genel renk paleti oluşturmak için zemin ve duvarlar arasında tamamlayıcı tonları kullanabilirsiniz.

Oda Boya Fikirler Yaşam

boya bir kutu tamamen oturma odası görünümünü değiştirmenin en kolay, en hızlı ve en ucuz yollarından biridir. İki büyük salon boya fikirler bir vurgu duvarı eklemeye ve duvarlara doku ekleyerek içerir. oturma odası bir odak noktası yoksun Eğer başka bir odak noktasını vurgulamak istiyorum, ya bir vurgu duvar belirli bir gölge vurgulamak edebilir veya çizgili veya bir sandalye demiryolu ile ayrılmış iki tonlar gibi tamamlayıcı bir tasarım kullanabilirsiniz. diğerleri daha nötr bir renk övünme ederken parlak bir tonu sıkabileceğinizi küçük odada, yine bir duvara favori gölge dahil edebilirsiniz. Dekorunuzla parçaları iyi eklektik olarak tarif edilebilir ise, vurgu duvar ortak bir renk tonu almak ve her öğenin pop yapabilirsiniz.

Dokulu duvarlar da oturma odanızın hissini değiştirmek için harika bir yoldur. Bu fikirden yerine getirmek için görsel ya da fiziksel ya dokusunu kullanabilirsiniz. Görsel tekstüre ile, duvar ana duvar rengine boya zıt olan bir tüy tasarıma sahiptir olabilir. Bu tip tasarımın hala duvara ve genellikle denilen sahte boyama karşı düzdür. Fiziksel tekstüre için, nihai tasarım alçı duvar, bir girdap etkisi, Akdeniz veya İspanyolca bıçak doku veya zihniniz hayal edebileceğiniz neredeyse başka doku göz kapsayabilir. Eğer oda genel tasarımı seçmek sonra, duvarlar TEXTURIZING o göstermek için harika bir yoldur.

İlham

evinizi güncellemek için en iyi salon fikirler bulmak için mücadele ediyorsanız, tasarım ilham bizim geniş kitaplığı başlamak için kullanın. eklektik koleksiyonları için eşsiz bir bağbozumu his yaratan okudum. o tatil sezonu için yeniden dekore zamanı geldiğinde, ilham için bizim Noel tasarım fikirleri kullanın. Televizyon konulmalıdır nereye anlamaya yapamıyorsanız, biz de bu konuda tavsiyelerde var. Ve sonuçları maksimize etmek için mobilya dışarı atarken rehberlik sağlar infografiğimizi inceleyin unutmayın. özenli bir tasarımınızı planlamanın ekstra zaman harcamak zaman, oturma odası olmasını istediğiniz harika konuksever uzay haline gelecektir.

You may also like