Skip to main content

W 4 Najczęstsze błędy salonu (i metody ich rozwiązywania)

Te dni, salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu – a także pożywką dla niektórych z najbardziej poważnych wewnętrznych błędów projektowych. Na szczęście, czy problem jest kanapy wzdłuż ścian lub ignorowanie estetyki na rzecz ścisłego funkcjonalności, większość z tych problemów mają również dość łatwo naprawić.

Jeśli uważasz, że możesz być winny z jednej lub dwóch błędów salonie, zachować czytania. Pokażemy Ci, jak rozpoznać problem pod ręką, dlaczego to nie działa, i nauczyć się, jak wprowadzić niezbędne zmiany, aby doprowadzić swój projekt do następnego poziomu. Czasami małe szczypie zrobić różnicę.

nieporozumienie odsetek

Odsetek ten jest jednym z kluczowych elementów wystroju wnętrz. Zasadniczo, ta koncepcja sprowadza się do sposobu, w jaki elementy w pomieszczeniu odnoszą się do siebie nawzajem. Idealnie, każdy element pokoju różni się kształtem i wielkością do przechowywania rzeczy interesujące wizualnie, ale nadal razem tworzą przestrzeń czuć właściwie zunifikowane.

Aby to zrobić, większość projektantów wykorzystanie złotego podziału. To równanie mówi, że ustalenia meble są najbardziej estetycznie gdy ograniczone do stosunku 2: 3. Zrób zdjęcie powyżej jako przykład. Zauważysz, że wyposażony jest w stolik, który jest dwie trzecie długości kanapie i kanapie to dwie trzecie szerokości dywan kierunkowym. Cel odzwierciedlać te proporcje w swoim własnym projekcie.

Prawdopodobnie nie będziesz musiał przebić się żadnych władców ciągnąć to wyglądać off. Użyj percepcję, aby znaleźć odpowiednie proporcje. Jak zorganizować swoją przestrzeń, zwracać szczególną uwagę na to, jak te set-up czujesz. Jeśli coś czuje „off”, bawić się z układu, dopóki nie czują się bardziej swobodnie. W tym momencie twoje proporcje prawdopodobnie będzie w porządku.

Telefonowanie w układzie

Wszyscy widzieliśmy salonem lub dwa, gdzie wszystkie meble są dosunięte do ścian, pozostawiając jeden przepastną przestrzeń w środku pokoju. Choć może to wydawać się początkowo świetny sposób, aby pokój wydaje się większy, ostatecznie opuszcza przestrzeń uczucie równowagi. To także znacznie ogranicza ilość powierzchni użytkowej.

W tym przypadku, zamiast ściany jako przewodnikiem, twoim celem powinno być stworzenie odrębnych ugrupowań z meblami. Zacznij od pobrania centralny punkt za pokój – takie jak kominek, kilka wbudowanych wtyczek, a nawet sporą ekranie telewizora – i budować swój układ wokół tego punktu.

Większość projektów salon skoncentruje się wokół tej głównej grupy. Jednak to nie znaczy, że musi być tylko jeden. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, aby utworzyć obszar, który posiada funkcję drugorzędną – jak biurko nook czytania lub pracy – organizuje te elementy w grupie własnych. Ważną rzeczą jest to, że każdy mebel czuje się tak, jakby to było celowo umieszczone pracować z resztą elementów w pomieszczeniu.

Zaniedbując swoje warstwowanie

Te dni, salony są jednymi z najczęściej używanych pomieszczeń w naszych domach. Są gdzie jedziemy na odpoczynek, relaks i odpoczynek po długim dniu. Jednak, jak te pokoje stały się coraz bardziej „mieszkał w” oni również ofiarami funkcję priorytetu nad formą do tego stopnia, że ​​przestrzeń w końcu czuje się niepełny.

Gdy przestrzeń brakuje, że estetyczny akcent, skuteczne warstwowanie jest kluczem do przeniesienia go z powrotem do życia. Kompletny konstrukcja składa się z kombinacji następujących elementów:

  • Wykładziny ścienne:  Farby, tapety
  • Podłogi:  drewno, dywan, winyl
  • Meble :  łóżka, krzesła, stoły
  • Tekstylia :  Poduszki, koce, dywany, pościel
  • Oświetlenie : lampy sufitowe, lampy stołowe, cechy otoczenia
  • Draperie:  Zdjęcia, grafika, lustra
  • Elementy wnętrza:  kwiaty, książki stolik, tchotchkes

Najlepiej jest rozejrzeć się po pokoju i podsumowania wszelkich brakujących warstw w projekcie. Następnie, w miarę upływu czasu, staram się je uwzględnić. Jak dodać elementy, należy wybrać elementy, które są w różnych kształtach, rozmiarach i fakturach, więc można również zobaczyć korzyści z dodatkowych odsetek wizualnej.

Zapominając o jedności

Zdarza się, że nasze pokoje dzienne mogą stać zbiorów elementów zebraliśmy przez lata zamiast jednego, ostatecznego stylu oświadczenie. Czy jest to wynikiem połączenia gospodarstw domowych lub kilka ruchów, dotyk jedności jest zazwyczaj wystarczy pociągnąć nawet najbardziej eklektyczny projekt razem.

W tym przypadku kolor jest twoja tajna broń. Poświęć chwilę, aby spojrzeć na zdjęcie powyżej i zauważyć, jak większość rzeczy należą do tej samej palety barw. Nawet jeśli nie jesteś fanem dopasowanie tyle, dodając kilka odcieni koordynujących może pomóc wyciągnąć pokój razem. Blokowanie kolor, można również użyć wzór lub fakturę stworzyć wspólną nić.

Teraz, gdy mamy spędzać zwiększenie ilości razy w naszych salonach, ich konstrukcja została podjęta na poziomie większym znaczeniu. Mając to na uwadze, uważamy, że nadszedł czas, aby wyjść poza niektóre z faux pas, które nękają te przestrzenie lat. My przedstawiamy niektóre z najczęstszych błędów salonu i jak je naprawić. Przeczytaj je i podjąć oko do swoich wnętrz. Czasami kilka drobnych zmian, które są potrzebne, aby całkowicie odświeżyć swój wygląd.

You may also like