Skip to main content

Zen Living Room to Get 5 Yolları

Merriam-Webster olarak Zen açıklar “Kişinin eylemleri sezgi yoluyla yerine bilinçli bir çaba rehberliğinde edildiği sakin Güler bir devlet.” Argo açısından Batı’da, genellikle sakin, yumuşak, basit bir şey açıklamak için kullanabilir ve yatıştırıcı, bu iç tasarım söz konusu olduğunda. Zen alanlarda da genellikle kaya bahçeleri ve tatami hasır zeminler gibi, belirgin Japon tasarım estetiği ile tanımlanmıştır. Eğer her şey Zen seviyorsanız, evinizin merkezi mekanlarda Zen dahil yollarını arıyor olabilirsiniz. Zen oturma odası almak öğrenmek için okumaya devam edin.

Kapalı Zen bahçesi

insanlar Zen düşünmek, genellikle Zen bahçeleri düşünüyorum. Ama içinde kelime bahçesi vardır, sırf açık havada olması gerektiğini düşünmeyin. fotoğrafın benzersiz bir yaşam alanı yukarıda evinde Zen bahçesi hakkına koyar. Zen bahçeleri genellikle kum, taş ya da çakıl oluşur beri, onlar doğal bitki yaşamının bakım yok çünkü kapalı koymak kolaydır. Kişisel Zen bahçesi de gösteri fazla olabilir: Ayrıca dalgın olarak olursa olsun hava dışında neye benzediğini Zen bahçesine yapabilirsiniz komisyon.

Şık Buda heykelleri

Zen kendisi Japonya’dan Budizm bir tür topraklanmış. Bu nedenle, bir Zen oturma odası almak için en kolay yollarından biri Buda şık temsilini bulmaktır. Bir odaya bu eleman eklemek, Zen odak noktası oluşturmanızı sağlar.

Zen sen nasıl gidersin tamamen size yoktur. Bu tasarım planları ile şiddetli gitmek isteyen olmasanız bile, Zen bir öğe eklemek için güzel bir yoldur. Bu ekleyerek istediğiniz stili Ayrıca, fotoğrafta gibi şık iddialı bir rakam seçerek yukarıda, daha modern bir alan saklamanızı sağlar.

diğer stilleri ile Zen birleştirin

Yukarıdaki ipuçları Modern stylings içine Zen dahil etmek yollar önermek, ama Zen da rustik şık vibe oluşturarak, rustik boşluk tamamlar. alana bir gevşek, doğal Zen his ışık toprak tonları gibi basit bir şey verir: Yukarıdaki fotoğraf çekin.

Zen genellikle maruz kirişler gibi kaba elemanlar, dokulu ahşap döşeme ve oyma teknikte tarzı çiftleri de doğal elemanlarıyla ilişkili, bu yüzden. Mümkünse, doğanın açık manzarasına sahip tarzıyla birleştirmektedir. Bu daha da rustik doğal ve yatıştırıcı Zen havası yaratır.

Açık alanlarda Zen Açık

Tabii ki, senin Zen özelliklerin hepsi değil oturma odasında kendisi olmak zorunda. Basitçe bir Zen kaya bahçeye oda açma veya birine bir pencere görünümü Zen bu anlamda oluşturabilir sahip. O Evinizde tam teşekküllü Zen bahçesine yüklemeden Zen oturma odasına görsel stil eklemek için kolay bir yoldur.

Bu aynı zamanda minimalist veya geçiş alanları için iyi bir fikirdir. Bir çakıl tabanlı Zen bahçesi çiftlerinin yatıştırıcı doğası iyi minimalist stili ve Zen bahçesi kendisi bir geçiş alanı ilgi ekler geleneksel bir unsurdur.

Zen oturma odası için Asya tasarım öğeleri dahil edin

Zen Japonya’da kökleri olduğundan, oturma odanızda geleneksel Japon mimari öğeleri kullanmayı düşünebilirsiniz. Yukarıdaki fotoğraf aslında Kyoto’da bir evden bir tasarımdır. Ama geleneksel tatami zemin ve kağıt kapılar kendi salon tasarımı projesi için ilham büyük kaynaklarıdır.

Bu tarz taahhüdünde Eğer tedirgin ediyor, onu önermek için bir veya iki öğe seçebilir. bir kağıt sürgülü kapı yüklemeyi deneyin. Veya oturma odasının ortasında bir tatami mat yerleştirin. Ayrıca aynı zamanda bir chabudai denilen, koi balık veya kısa bacaklı masa gibi diğer Japon unsurları düşünebilirsiniz. Size daha ilham özlem eğer evinize Japon stili dahil için birçok yol ele aldık.

Zen tasarım öğeleri hedefi yaşam alanlarınıza sakin duygusu eklemek Unutmayın, – bu yüzden bunu dahil etmek nasıl karar olarak stres değil deneyin! ister büyük ister sade gitmek isteyip, bu yatıştırıcı estetiğini ulaşmak için birçok seçenek vardır.

You may also like