Skip to main content

Bir Rüya Yatak odası için Yaratıcı Fikirler Başlık

Rustik romantik, sinirli veya klasik olsun, senin başlık yatak odasında odak noktasıdır ve gece son vaha için sesi ayarlamak için en yapar. Doğru yatak başlığı seçmek önemli tasarım faktörüdür – ama bu size tasarım stüdyoları veya mobilya galerilerinde gördükleri ile sınırlı anlamına gelmez.

Onlar, odanızın tasarımına olduğu kadar etkili baza başlığı aslında kendiniz yapmak için en kolay yatak odası bileşenlerinden biridir. Başlık fikirler sizin hayal kadar sınırsızdır, ancak temelde beş kategoriye ayrılır: ahşap, kumaş, metal, serbest form ve sanat temelli.

Eğer başlık istediğiniz duygu üzerinde karar verdikten sonra, bütçeniz, zaman ve DIY projeler ile konfor seviyesinde dürüst bakabilirsiniz. Sonra bazı ilham fotoğraf galerimizi incelemek ve hayal ettiğiniz yatak başı yapın.

DIY Başlık Fikirler

Ahşap

Ahşap hep rustik denk değildir; zarif bir görünüm için parlak, koyu tonu deneyin.

Bu muhtemelen size DIY yatak başlıkları dendiğinde aklınıza ilk şeydir. Paletler, kapı, panjur, pencere çerçeveleri, şömine mantels ve ahır ahşap tüm yatak için mükemmel backdrops yapmak ve ahşap yatak odası için sunduğu çok yönlülük pratik olarak sonsuzdur.

Eski ahır kapıları pire pazarlar tarayın; Onlar büyük bir yatak başı yapmak.

ahşap rustik plakalar başını dinlenmek için eşsiz bir yer yapmak.

Boyalı ve soyma ahşap plakalar rahat bir his ekleyin.

Eski bir ahırın kapısını tamamlanması rustik şık bir tarza ekler.

Örneğin, bir güzelce lekeli başyapıt yapmak veya yatak odası için sesi ayarlamak için bazı yontma bağbozumu kapı çerçeveleri repurpose. Eğer bir sahil tarzı yazlık havası istiyorsanız Yıpranmış kepenkleri mükemmel bir yatak başı yapmak. Ahşap makul bir maliyetle seçenekler ve bitiş stilleri çok sayıda özellik sunuyor.

Kumaş

Bu başlık zarif görünüyor ve evde bunu çoğaltabilirsiniz.

senin başlık üzerinde kumaşı tafting şık bir yetenek ekler.

Bir çocuğun yatak odasında eğlenceli çizgili kumaş Opt.

kurdele ile süslenmiş ipek benzeri kumaş paneller zarif bir seçenek sunar.

Metalik kumaş bu peluş yatak başlığı modern, henüz hoş hale getirir.

Daha modern ya eklektik zevkleri olanlar için, deri ile yatak başı örten düşünün.

kumaşla dört ahşap paneller kapsayarak bir yatak başı uzatın.

kadife kaplı Bunlar sorguçlu ağacından bir bek sandalye stili çağrıştırıyor.

DIY başlık için biraz daha yumuşak bir şey ister misiniz? anlamıyla – Kumaş seçenekler örtülü var. Eğer, sorguçlu düğmeli veya Pintucked yatak başlıkları veya daha rahat bir şeyin resmi hoşgörü tercih edin, kumaş yatak odası için birçok yumuşak, hoşgörülü seçenekler sunar.

formalite olmadan kumaş zenginlik için, bir yorgan, bazı dantel ya da yatağın arkasında bir perde asılı basitçe deneyin. Hala bir odak noktası oluşturacağız ama emeği saatleri gerektirmez.

Metal

Vintage pirinç metal ızgaralar bu yatak odasına eklektik tarzını ekleyin.

glam görünüm için paslanmaz çelik bir yatak odası duvarını kaplayan düşünün.

Eski bir dövme demir kapı inanılmaz yatak başlığı olurdu.

kumaşın akışkan madde hissi spektrum ters ucunda metal sabit bir yapıdır. Bu kesinlikle güzelliği olmadan olduğu anlamına gelmez; bir metal yatak başlığı böyle iç içe yapay çiçekler ile ferforje kapısı olarak, romantik bir his olabilir.

oluklu sac Hatta endüstriyel hissediyorum karmaşık bir dekoratif kesim tarafından hafifletilebilir. Metal her zevke hitap olmayabilir, ama bu çok yönlü malzemeden bir imza yatak başlığı yapmak DIYer bir çok seçenek vardır.

Serbest çalışma

Kepenkler kolay bir DIY başlık seçeneği vardır.

Driftwood eşsiz yatak başlığı yapar ve size plaja gitmek için bir bahane verir.

İlk üç kategoride yaratıcı potansiyeli daha da fazla, serbest form yatak başlıkları size sonsuz tasarım özgürlüğü sunar. Neredeyse her şeyi kullanabilirsiniz: bir ekran halinde gruplandırılmış yastık, duvara kütüklerin veya bambudan parçaları, eski kitaplar destek parçasına yapıştırılmış.

Bir serbest form başucu bir tek örneği bir tür yaratma içine kişilik ve ilgi alanlarını aşılayabilirler. bu senin tutkun ise, yatak odasında bir odak noktası haline gelebilir; Serbest biçimli bir tasarıma sahip, tavan sınırı var.

Resimler Tabanlı

sanatsal bir görünüm için başlık yerine bir kilim veya goblen asın.

Bu kalem işi başucu bir hoş, kadınsı bir dokunuş katıyor.

Nailheads veya pirinç döşeme çivilerle geometrik desenler oluşturun.

yatak çerçevesinin kenarlarına geçmiş başucu uzatarak geleneksel formu unutun.

Bir kara tahta yatak başlığı ile kendi sanatını olun.

İlgi alanlarınızı yakalama becerisi serbest biçimli başlıkları benzer şekilde, sanat temelli başlıkları sadece biraz daha yapıya sahiptir. Yatağınızın üzerinde duvara kumaş ya da boya ve grubun bunları birlikte tuvaller örtün. favori tırnak bir zemin olduğu gibi sevdiklerinize veya yerel fotoğraflarını Çerçeveleme, en başlıkları kişiselleştirilmiş hale getirir.

sadece bir renk üzerinde karar veremiyor musunuz? gözünüze hitap eden bir biçimde boya örneklerini düzenlenmesi deneyin. Sanat tabanlı projeler genellikle kolayca değiştirilebilir bir imza parçası yapmak için izin; onlar da her bütçeye uygun çalışır.

satın alınabilir yatak başlıkları ile sınırlı hissetmek için hiçbir sebep yoktur. senin yatak odası için bir merkezinde yer yaratıcılığınız parlayacak. Biraz el emeği ve ilham bir sürü ile, yatak odası ve bütçeniz için en iyi parçayı oluşturabilirsiniz. Bu DIY yatak başlığı fikirleri hangisi konuşur?

You may also like