Skip to main content

Nasıl perişan şık yatak Odası için

 Nasıl perişan şık yatak Odası için

Derece 1990’larda popüler ve 1989 yılında tasarımcı Rachel Ashwell kendilerine aittir, perişan şık yazlık tarzı, eski cazibesi, mobilya ve diğer nesnelerin bütçe dostu repurposing ve rahat, feminen tarzı en iyi yönlerini birleştirdi. görünüm, sonunda popülerlik dışarı fırfırlı, dağınıklığı onun overabundance belki bir kurban gitti. Ama, perişan şık vibe tamamen kaybolmadı. Ve yine, bir favori dekorasyon teması haline gelmiştir. temelleri aynıdır ve görünüm daha az yaygara çağdaş zevkleri yansıtan ve rahatsız adapte olmuştur. Ama bir şey değiştirmek-asla bu neşeli dekorasyon tarzı, gündelik konforlu ve davetkar bir havası.

Basit Stil

Dünün Shabby Chic yatak, pencere tedavileri hakkında Fırfırları kucakladı ve yastık atmak; abajurlar boyunca kristal boncuklar dökümlü; boyunca oda koleksiyon çok sayıda; ve resmin bir overabundance. Bugün, göz çok daha az darmadağın. Tüm fırfır ve boncuklar unutun, koleksiyon için Sevdiğin sadece o şeyleri kısmak ve bazı açık duvar alanı parlamasına izin ver. Sonuç büyüleyici ve çok daha dinlendirici bir yatak odası.

Amacı Olan yeniden kullanın

1990’lardan bu yana değişmedi Bir şey bir perişan şık yatak odasında başka bir amaca uygun öğeler ve vintage mobilyalar kullanılmasıdır. Bu bütçe bozmadan dekore etmek kolaylaştırır ve uzay ilginç bir çekicilik ve kişilik verir. Shabby Chic bireyselliği kucaklayan ve çerez kesici seri üretim için bir stil değildir.

Örneğin, bu oda resimde görüldüğü yer, yığılmış eski bavullar geleneksel başucu yerini alır. Yatak odasında öğeleri upcycle veya yaratıcı yeniden başka yollar bir sürü bir göz atın:

  • Bir yatak başlığı yerine eski kepenkleri kullanın.
  • tuhaf bir komodin yapmak için yan büyük bir bas davul setini yerleştirin.
  • sizin başucu lambası tutmak için antika bir sandalye yeniden kullanın.
  • Bir yatak footboard için kazık çit bir streç ya da dekoratif demir kapıyı deneyin.

Güncelleme Renk Paleti

Shabby Chic tarzı özelliklerinden biri beyaz bir sürü olduğunu ve bu değişmedi. pastel geri 90’lı yıllarda rengin baskın dokunuşlar iken Fakat, bugün, bu tür Resimde romantik yatak odasında kullanılan derin mavi olarak koyu tonlu aksan, bulmak gibi muhtemeldir. Bu stil beyaz ve yumuşak duygu renge dayanır. Siyah, gri, süper parlak renkleri seviyorum, ya da yatak odasında nötr vurgu yapan istiyorsanız bu stilini kullanarak göz önünde bulun.

Shabby Chic Minimalist Goes

Perişan şık ve minimalizm doğrudan zıt olduğunu görünebilir, ama aslında, çok harika bir melez haline iki stilleri karışımı olabilir. Kanıt olarak, burada resimde yatak odası göz atın. pembe desenli, yumuşak kumaşlar ile çoğunlukla beyaz paleti, rustik gövde ve başka bir amaca uygun komodin (eski süt sandık yan döndü) perişan şık saftır. Bu arada, temiz, açık ve sakin vibe saf minimalizm olduğunu.

Değil Ultra Dişil Artık

Geçmişte, perişan şık pembe, çiçekler, boncuklar, ve katlar gerçek bir patlama ile maksimum kadınsı sürdü. Bugünün güncellenmiş görünüm olarak bakmak farklı tatlar ile bir ortak ile paylaşılan bir yatak odasına çok daha uygundur. sıkıntılı ahşap, boyalı mobilya, çiçek baskıları, yumuşak palet ve rahat kumaşlar hala mevcut olsa da, bunlar tarzı çok daha yönlü hale ve başkalarına çekici değil aşırı-üst herhangi uzundur.

Sakin ve Sofistike

Saf beyaz yatak odası çok sakin ve sakinleştirici hissediyor, ama doğru yapılmazsa eğer steril olabilir. Neyse ki, bir all-beyaz perişan şık yatak odası çıplaklığında veya sıkılan iz bırakmadan, rahat ve huzurlu bir görünüm tutmak için yeterli doku, ilginç çizgiler ve romantik dokunuşları var. gösterilen odada, mimari yatak başlığı fenerler ve mobilyalar ancak paleti basitliği ve desen eksikliği gibi sofistike ve sakin duygu genel havası tutar, süslü olduğunu.

Yıldız olarak Kişisel Yatak

Bir perişan şık yatak odasında yatağın kesinlikle yıldız olmalıdır. rahat yaprak üzerinde rahat bir yorgan, yorgan veya yorgan üstünde atmak yastık ve Sham grubu ile yüksek Kazık ve sert bir süre her gece tırmanmaya yatmadan kadar bekleyen olacaktır. 1990 yılında, tüm yatak olasılıkla pembe ve gül, bugünden kaplı olurdu da, beyaz veya desen karışımı ile dekore başka yumuşak renkli olması gibi muhtemeldir. Şimdiye sonra gelen en büyük farkı artık fırfır veya abartılı süs vurgu sahip olacak olması.

Mix & Match Desenler

Tipik olarak, perişan şık dekoru bir odada birkaç kalıp birleştirir. lahana gül ve yesteryear büyük boy çiçek desenlerini hâlâ küçük dozlarda oldukça olsa da, kesinlikle tek seçenek değildir. Bugün, çizgili, geometrik, kaprisli tasarımlar veya Lekeli çiçek resimlerini birleştirmek için çekinmeyin. Resimdeki gibi Hatta tamamen çiçek resimlerini dışarı bırakabilir. Sürece da birlikte çalışmak ve renk düzenini tamamlayacak desenleri seçerken, stil sizin de yatak odası için çalışabilir.

You may also like